Požádala kadeřnici o nový účes. Ta ale vzala strojek a oholila jí celou hlavu

Každá žena touží po změně účesu. Když pak ale dojde na lámání chleba, málokterá z nás se ochotně pustí do risku, protože ono u délky vlasů platí lepší vrabec v hrsti než holub na střeše. Co když nám nový střih nakonec nebude slušet? Co když si ho nebudeme umět upravit tak jako kadeřnice? Co když se nám po našem minulém looku bude stýskat?

Proč a kdy se ženy stříhají

„Žena, která si ostříhá vlasy, je připravena na to změnit celý svět.“ prohlásila Coco Chanel. A je to pravda, protože jít z dlouhých vlasů do krátkých prostě vyžaduje odvahu. Dokonce klinická psycholožka Dr. Tricia Wolanin souhlasí. Tvrdí, že pro nový sestřih je klíčové načasování. Ženy se většinou rozhodnou pro změnu vlasů, když začínají novou životní etapu, tedy po rozchodu, po porodu, při změně zaměstnání, po skončení studia, při významném životním jubileu a podobně.

Důvěřujte svému kadeřníkovi

Pokud plánujete se svými vlasy experimentovat a nespokojíte se jen se zkrácením konečků dvakrát do roka, najděte si jako kadeřníka či kadeřnici člověka, jehož stylu a uměleckému úsudku věříte. Protože dávno odzvonilo dobám, kdy vám ke spokojenosti postačil člověk, který dobře ostříhal a odbarvil. Dneska chceme, aby kadeřník předpověděl, co nám bude slušet. A pokud takového člověka najdete, nehleďte na to, kolik stojí, protože máte vyhráno.

Foto: Shutterstock

Risk je zisk?

Paní z videa, které najdete v odkaze pod tímto článkem, se toho nebála a svěřila osud svých polodlouhých vlasů do rukou svého kadeřníka. Jaké byly asi její pocity, když většinu svých vlasů viděla padat na zem, to si asi každá z nás dovede představit. Jenže když kadeřník ví, co dělá, může to dopadnout velmi dobře, i když nám tuhne krev v žilách. Na jedné straně jí hlavu vyholil, na druhé nechal vlasy delší a moderně je nastajloval. Vznikla tak delší objemná patka a při správném stylingu hodně šik účes. Dáma odcházela spokojená.

Poslechněte svou intuici

Na druhou stranu, vlasy jsou vyjádřením a odrazem vaší osobnosti, takže byste si s nimi neměla nechat dělat něco, co by se vám nelíbilo. Proto vždy před návštěvou kadeřnictví zvažte, co ve skutečnosti chcete vy. Chcete radikální změnu nebo jen drobnou úpravu? Máte náladu nechat si vlasy narůst nebo naopak zkrátit? Prostě spoléhejte na svou intuici. Pak budete zářit, ať už máte ježka nebo jste jak Locika.

Foto: Shutterstock, Zdroj: youtube.com, nbcnews.com

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments