Poznáte kuří oko? A víte, jak se ho co nejlépe zbavit?

Jak už to tak bývá, kuří oko se objeví v okamžiku, kdy to nejméně čekáme. Skoro každý z nás s tím má své zkušenosti. Tyto nepříjemné a bolavé výstupky umí pěkně potrápit. Jak se kuřího oka nejlépe a nejrychleji zbavit?

Kuří oko – jak ho poznám?

Kuří oko trápí většinou ženy, a to z důvodu nošení nepohodlné obuvi, která tlačí. Jedná se o kožní výstupek velký až 1 cm, který je velmi bolestivý. Může se objevit na chodidlech, mezi prsty na nohou a také na nártech. Kuří oka jsou oproti mozolům ohraničena v malých kruzích. Existují tvrdá kuří oka a měkká kuří oka. Tvrdá kuří oka se vyskytují na chodidlech a na prstech u nohou a měkká kuří oka spíše mezi prsty jako výsledek tření.

Tipy na odstranění kuřího oka

V lékárnách jsou k dostání náplasti na kuří oka, které obsahují kyselinu salicylovou. Ta změkčí tvrdou kůži a po dlouhé teplé koupeli umožní snadnější vydloubnutí kuřího oka. Dalším produktem, který je k dostání, jsou kapky na kuří oka. Ty jsou sice velmi účinné, ale je třeba při jejich aplikaci postupovat s velkou opatrností, abyste si nespálili kůži kolem kuřího oka, je třeba nakapat přímo do středu kuřího oka.

Babské rady na odstranění kuřího oka

Můžete také vyzkoušet osvědčené recepty našich babiček a připravit si obklad z citronové šťávy s rozmačkaným stroužkem česneku či obklad z cibule a octa. Na postižené místo můžete také na noc přikládat vychladlý sáček černého čaje či potírat kuří oko ricinovým olejem. Odvážnější jedinci mohou použít pastu ze soli a třtinového cukru, počkat až kuří oko zbělá a následně jej odstranit nožem či žiletkou.

Jak kuřím okům předejít – prevence

Abyste se kuřím okům vyhnuli, je třeba dbát na prevenci. Vždy zvolit vhodnou a správnou velikost obuvi. Chodidla pravidelně ošetřovat kvalitní pemzou a používat hydratační krémy, které nohy zvláční.

Mohlo by vás zajímat

Loading...

Autor: Sabina Huřťáková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

1
Komentujte

avatar
1 Komentářová vlákna
0 Odpovědi ve vlákně
0 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
1 Autoři komentářů
Heffy Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
Upozornit na
Heffy
Host
Heffy

Myslím, že fotografie zachycuje verruca plantaris neboli plochou bradavici po odstranění přípravkem leptajícím kůži, jako je lápis nebo kyselina salicylová. Rozdíl je v tom, že zatímco kuří oko je mechanického původu a nepřenosné, bradavice je původu virového a je přenosná. Tak opatrně.