Je vám venku stále zima? Vyzkoušejte kromě teplého kabátu ještě tyto pomocníky

Zná to skoro každý z nás. Nekonečné čekání autobus nebo tramvaj, při kterém je potřeba přeskakovat z nohy na nohu, dýchat si teplý vzduch na ruce a krčit tvář do teplé bundy. Zima umí být krutá, a i přes to, že si vezmeme svůj nejteplejší kabát, zabalíme rukavice a šálu, můžeme trpět nesnesitelným chladem. Na trhu jsou ovšem různé pomůcky, o kterých má ponětí jen pár zákazníků. S jejich pomocí se můžete dostatečně zahřát a udržet si dobrou náladu po celý den.

Kapesní ohřívač

Pokud byste nejraději seděli u topení nebo kamen, nezoufejte. V dnešní době si malý ohřívač lze strčit rovnou do kapsy a držet se ho třeba celý den! Stejně jako u všech produktů i zde existují různě kvalitní ohřívače. Tento produkt je navržen jako silikonová, měkká placka, uvnitř které je umístěna chemická kapalina. Levnější ohřívače fungují na principu zahřátí přes zdroj tepla. Doma ponoříte výrobek do vroucí vody, a poté je připraven k ohřívání po dobu několika minut. Stejně tak ho lze nahřát pomocí radiátoru. Nákladnější varianty ohřívačů jsou navrženy složitějším způsobem. V jejich nitru se ukrývá tlačítko, které po zmáčknutí odstartuje samovolné ohřívání. Takové produkty jsou omezeny životností, která je stanovena na stovky ohřátí.

Vyhřívaná móda

Kožíškům a vycpaným bundám už odzvonilo. Na trhu se objevují kalhoty a bundy, které vás zahřejí přesně podle vašich představ!

Oblečení, které už si mohou zakoupit například lyžaři či motorkáři. Jedná se o cenově nákladné zboží, které však splní svůj účel. Již několik značek se zabývá tvorbou oblečení, které vás udrží v příjemné teplotě. Motorkáři jsou oděni v bundě, ze které vede drát přímo do motorky a oblek se tak následně zahřívá. Naopak lyžaři nebo turisté si mohou zakoupit kusy, které jsou napájeny přímo z vlastní baterie. Ta nezabírá zbytečný prostor a vy se tak můžete komfortně zahřívat na cestách i výletech.

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments