Pozor na avokádo. Je zdravé, ale může vám ublížit!

avokádo strom

Zdá se, že život je stále plný nebezpečí. Dříve lidi ohrožovala divoká zvířata, dnes jsou to podle všeobecného přesvědčení nemoci a znečištěné ovzduší. Britští lékaři ale odhalili dalšího nebezpečného nepřítele – avokádo!

Avokádo platí za velmi chutné a zdravé ovoce, které se v poslední době těší velké oblibě, a to i v České republice. Ale zdání klame. Britští lékaři varují před zacházením s tímto ovocem. Britská komora pro plastickou a estetickou chirurgii dokonce žádá, aby bylo na avokádu varování!

Avokádová ruka

Proč všechen ten humbuk? Je to jednoduché: nemocnice ve Velké Británii zaznamenaly enormní nárůst částečně vážných poranění, která si lidé způsobili při krájení avokáda. Varování na slupce by tento nárůst mohlo zmírnit, řekl pro list The Times plastický chirurg Simon Eccles.

Ve své praxi v jedné z londýnských nemocnic totiž ošetřuje každý týden průměrně čtyři pacienty s pořezanou rukou. Jeho kolegové už mají pro toto poranění zvláštní jméno – “avokádová ruka”.

Jako možné varování si lékaři představují karikaturu, na které by bylo zobrazeno avokádo, nůž a velký červený kříž. Avokádo obsahuje – dle svých rozměrů – jádro velikosti golfového míčku, které si při krájení může ukázat jako velmi zrádné.

V kuchyni by se ale jistě našlo ještě další ovoce, které nemusí být úplně bezpečné. Měla by tak být varování třeba na kokosovém ořechu nebo banánu?

Autor: Lucie Proutková

V mládí jsem často trpěla zdravotními problémy. Lékaři mi moc kloudného neporadili, ale zato předepisovalo jeden lék za druhým. Nakonec jsem se rozhodla poradit si sama zdravějším životním stylem. A ono to vyšlo - tak ráda poradím druhým.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments