Pračka vám bude fungovat 20 let. Pokud tohle ale neuděláte, odejde hodně rychle

Čištění pračky je často zanedbávanou činností a pokud se nebudete řádně starat o filtr pračky může se vám počínání vymstít. Spotřebič se může poškodit od zachycených vláken, prachu a drobných předmětů. Nepodceňujte údržbu pračky.

Pračka jako nezbytný spotřebič

Bez pračky bychom si fungování domácnosti nedokázali představit. Zároveň se jedná o spotřebič, jehož poškození je nutné řešit okamžitě. Výměna nebo oprava je nákladnou záležitostí a souhra náhod vždy zajistí, že k poškození spotřebiče dojde v nejméně vhodnou dobu. První možností je mít odložený dostatečně vysoký finanční obnos, který máte okamžitě k dispozici na nákup nového spotřebiče. Druhou možností je pravidelné čištění a údržba pračky, abyste ji udrželi v dobré kondici co možná nejdéle.

Bakterie a plísně v pračce

Vlhké a teplé prostředí vytváří v pračce ideální podmínky pro růst a množení plísní, pračka je osídlena koloniemi nejrůznějších bakterií. Ty se objevují v bubnu pračky, v odtokových hadicích, v okolí těsnění a u součástí jako nádržky na vodu či různé záhyby. Pravidelné čištění pračky je nutností, kromě prodloužení životnosti spotřebiče se staráte i o příjemnou vůni prádla.

Foto: Shutterstock

Jak čistit buben a filtr pračky

Buben je nutné čistit jednou za dva měsíce, filtr minimálně jednou měsíčně. Shromažďuje nečistoty, žmolky a drobné předměty, které se zachytí během praní, máchání a ždímání.

Před čištěním filtru by měla být z pračky odstraněna zbytková voda, pod nádobu rozprostřete ručník. Filtr odšroubujte, manuálně odstraňte všechny nečistoty a opláchněte jej pod tekoucí vodou. Nechejte vyschnout a zašroubujte na místo.

Čistý filtr je zárukou volné cirkulace vody během praní. Motor a čerpadlo jsou méně namáhány. Pračka bude fungovat lépe a poklesne jí spotřeba energie.

Nezapomínejte na pravidelné čištění bubnu a těsnění, používejte prostředky pro odstranění vodního kamene.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments