Pepco v Rakousku zničehonic zavírá. Končí 73 obchodů, nikdo to nečekal

Jde o skutečně velmi nečekanou zprávu. O obchodním řetězci Pepco byli mnozí přesvědčeni, že mimořádně prosperuje a nadmíru se mu daří. Jenže není to tak růžové, jak se zdálo. Teď přichází pro tuto značku složité období a těžká rána.

Bude prý lépe

V Rakousku totiž skončilo Pepco v insolvenci, přičemž zde bude muset zavřít všechny své obchody, kterých je hned 73. Propuštěno bude také téměř sedm stovek zaměstnanců. Vše se děje velmi překotně a jen pár měsíců poté, co na tomto trhu začalo Pepco vůbec působit.

Podle dostupných informací se Pepco potýkalo s určitými problémy již dříve. V důsledku toho například prudce poklesla cena akcií této skupina na varšavské burze. Ovšem investorům je teď rozhodnutí skončit v Rakousku předkládáno jako pozitivní zpráva. Místní obchody totiž skupinu negativně zatěžovaly, a poté, co budou odříznuty, by to mělo být lepší.

Pepco přitom ujišťuje, že na jiných trzích, kde působí, se jeho situace nemění a mělo by zde fungovat i nadále. To se týká také České republiky, která je jedním z nejvýznamnějších trhů pro tuto společnost, který se zabývá prodejem oblečení a nejrůznějších domácích potřeb.

Foto: Shutterstock

V Česku se mu náramně daří

Pravdou také je, že v České republice je Pepco mimořádně oblíbené a má zde již stovky prodejen, přičemž plánuje další expanzi. Lidem se líbí, že si tu mohou levně nakoupit zboží, které v jiných obchodech stojí mnohonásobně více. Nikoho přitom příliš netrápí, že to není kdovíjak ekologické. Podobně fungují i další řetězce jako Kik nebo Tedi.

Čtěte také: Ihned vyhoďte tyhle věci z Pepca. Hrozí opravdu nepěkná věc. Jak se to mohlo prodávat?

Každopádně nejde o jediné potíže, které v poslední době řetězec řešil. Před nedávnem přišla například zpráva o krachu jeho někdejšího majoritního vlastníka. Nezbývá tedy než doufat, že Pepco svou těžkou hodinku zvládne a podaří se mu zachovat působení ve většině zemí, i když o Rakousko jednoznačně přijde.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Zdeněk
Zdeněk
1 měsíc

Občas když musím, zajdu do obchodniho centra a prochazím mezi mnoha desitkami obchodů, kde je jen sem tam nèkdo, tak si říkám, jak se ty obchody mohou uživit. Nájem, energie, mzdy a zákazníků nikde nic moc. Faktem je, že už jsem viděl i nějaké zrušené obchody, ale většina nějak funguje.

Robert
Robert
1 měsíc

Takže zase článek o ničem. U nás Pepco prosperuje a Rakousko nás nezajímá, ale napíšeme nadpis jako by Pepco krachovalo u nás. Tyhle novinářské lůzy je třeba vyházet

Eva
Eva
1 měsíc
Reply to  Robert

Přesně jste napsal mé slova ,,!!!

Charlie
Charlie
1 měsíc

Acktion je zničí