Prastarý domácí lék obsahuje pouhé dvě suroviny. Jeho síla je obrovská a pocítíte ji ihned

Zima je v plném proudu a nachlazení či jiné respirační onemocnění je tak na denním pořádku. Pokud už vás rýma, kašel nebo bolest v krku přepadne, nemusíte věšet hlavu. Existují totiž způsoby, jak si ulevit a některé jsou obzvlášť účinné. Zejména potom jeden, který už se používá odnepaměti.

Osvědčený koktejl

Jde o domácí sirup, který sestává z pouhých dvou ingrediencí. Citronu a hřebíčku. Ten připravíte velmi jednoduše. Vezmete půl litru vody v hrnci, do které přidáte šest vymačkaných citronů a vhodíte deset kusů hřebíčku. Přiveďte k varu a nechte povařit přibližně dvě až tři minuty. Pokud vám kombinace příliš nechutná, můžete přidat také med pro oslazení. Následně můžete konzumovat.

Citron je pochopitelně vitaminovou bombou. Kromě toho, že pomůže při rýmě či nachlazení, dokáže také zmírnit otok, případně zbavit bolesti z ledvinových kamenů.

Foto: Shutterstock

Hřebíček je osvědčený staletími

Hřebíček se často používá při stomatologických problémech, při bolavých dásních. Recepty a doporučení starých mám hovoří o tom, že je stačí pokousat a nechat působit v bolavém místě. Kromě toho se hřebíčky používají i při pocitu těžkého žaludku, průjmech, zápachu z úst. Hřebíček a olej z nich se také využívá při plynatosti, nevolnosti a když zvracíme.

Hřebíček se v léčitelství používá odnepaměti. Proti bolestem byl využíván už ve 13. století. Toto koření můžete použít také k provonění domácnosti prostřednictvím aromalampy.

Spolu můžeme tyto dvě ingredience využít nejen při malátnosti, které vás během nachlazení trápí, spolu fungují také jako přírodní lék proti revmatismu a bolesti svalů, při problémech s otravnými komáry nebo při léčbě močových infekcí.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments