Při bolesti hlavy na levé straně zpozorněte, může signalizovat vážný stav

Bolesti hlavy jsou běžné při únavě, stresu nebo například při nedostatečném pitném režimu. Jakmile vás ale hlava začne bolet výrazně na levé straně, jedná se o mnohem závažnější problém, který je třeba řešit.

Co značí bolest na levé straně

Většinou se bolest po celé hlavě rovnoměrně rozloží. Když cítíte výrazný tlak v levé části, může to být způsobeno zraněním, zánětlivým onemocněním, vysokou mírou používaných léků nebo zánětem vedlejších nosních dutin.

Migréna

Také migréna se objevuje jen v některých částech hlavy. Obvykle útočí náhle, prudce a nese s sebou další doprovodné signály, jako jsou závratě, citlivost na zvuk a světlo nebo pocit na zvracení. Příčina zatím není zcela objasněna, ale významně souvisí s funkcí mozku, cévami a nervy.

V případě, že vás migréna zasáhne, je nejlepší ulehnout do postele, zvýšit pitný režim a zhasnout ostré světlo. Dráždit vás může hlasitý zvuk, málo spánku, nezdravá jídla, kouření a alkohol.

Bolest z napětí

Při nadměrném stresu, špatném držení těla, napětí v krku nebo ramenou či poranění krku vzniká takzvaná bolest z napětí a objevuje se právě na levé straně hlavy. Objevuje se po vyčerpávající práci a pacient si většinou stěžuje na nesnesitelný tlak.

Klastrová bolest hlavy

Velmi časté jsou také klastrové bolesti, u které zatím lékaři neodhalili příčinu. Své nositele však potrápí intervalovou bolestí v řádu několika minut, slzením očí, ucpaným nosem, rýmou a zpoceným obličejem.

Když se u vás bolesti objevují pravidelně, spíše než na léky spoléhejte na lékaře a hledejte možné příčiny. V případě, že je budete přehlížet, bolesti se mohou stále vracet a zvyšovat svoji intenzitu. Když je vám nad padesát let, s kontaktování lékaře neotálejte. Může se jednat o skrytou chorobu, která o sobě dáví vědět a její signály byste neměli přehlížet.

Časté bolesti hlavy mohou postupem času zhoršit také psychický stav člověka, který se stává podrážděným, unaveným a náchylnějším k depresi.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments