Při praní prádla použijte černý pepř. Zcela to změní způsob, jakým perete a výsledek je úžasný

Přidávat černý pepř do pračky? Zdá se vám to naprosto šílené? Známe důvody, proč byste to měli zvážit.

Bez praní ani ránu

Je jedno, jakou pozici zastáváme. Je jedno, jaký máme plat. Všichni potřebujeme oděvy a všichni se o ně musíme správně starat. Naprostá většina domácností používá pro praní a čištění oděvů svou vlastní pračku, pro žehlení své vlastní přístroje. Bez pravidelného praní bychom se neobešli. I když si jen těžko dnes představíme doby dávno minulé, kde se používalo pro praní kde co, mnohé přísady měly svůj pevný význam.

Například pro praní záclon se používal inkoust. Ne černý, ale modrý. Pár kapek modrého inkoustu se přimíchalo do finální prací lázně. Výsledek? Opticky rozjasněné záclony, sněhobílé. Modrý inkoust jim přidal na bělosti a opticky vypadají ještě bělejší. Úžasné!

Pepř se bude hodit nejen do našich pokrmů

Praní je nedílnou součástí péče o oděvy. Bohužel se ale častým praním ztrácí barevnost prádla. Už několikrát oděv vyperete a následně je zašedlé, nebo o odstín světlejší. A právě zde nastupuje pepř. Nenápadná ingredience, se kterou se postaráte o zachování barevné sytosti barev na vašem oděvu.

Foto: Shutterstock

Kolik vlastně budete potřebovat?

Nebojte se, pepře nebudete pro jeden prací cyklus potřebovat mnoho. Bohatě vám postačí jedna čajová lžička mleté voňavé krásy a bude vystaráno. Za jeden prací cyklus tak dáte mnohem méně, než byste vynaložili za drahé přípravky z drogerie. Pepř je navíc zcela přírodní surovina. Nic chemického, prefabrikovaného, umělého. Skvělý tip, nemysllíte?

Co dělá s vláknem?

Proč vlastně pepř? Toto koření se stará o to, abyste své prádlo měli zbaveno mýdlového filmu, který na tkanině ulpí při nesprávném máchání. Právě tak pomalu ale jistě přicházejí oděvy o svou přirozenou barvu. Přírodní prvek vám tedy přinese skutečný užitek, a to za nízkou finanční částku.

Do každé pračky vám bude stačit použít jednu čajovou lžičku pepře. Nejvíce to oceníte při praní barevného a černého prádla.

Foto: Shutterstock, zdroj: Reviewed.com

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments