Zrenovoval koupelnu za pár stovek. Sprchový závěs využil neskutečným způsobem

Chcete mít krásnou koupelnu, do které bude radost chodit? Jde to i s nízkým rozpočtem. Stačí dobrý nápad, a nebude potřebovat neomezený rozpočet. Tento muž na to šel chytře, z mála vytvořil honosně vypadající koupelnu.

Jak na levnou renovaci?  

Nemusíte to dělat stejným způsobem, ale trocha inspirace určitě není na škodu. Pokud přemýšlíte nad tapetami, ty vaši koupenu sice mohou udělat zajímavější, ale existují i levnější řešení. Muž objevil sprchový závěs z polyesteru s překrásným motivem noční oblohy nad jezerem. Působil jako umělecké dílo. Hned se rozhodl využít ho pro renovaci koupelny. Vytvořil si panel, na který natáhl závěs, upevnil a zahnul okraje. Pak si vyrobil rám ze dřeva a nanesl na něj zlatou barvu – motiv tím získal na luxusním vzhledu. Hotový „obraz“ dal na bílou zeď v koupelně hned vedle toalety. Koupelna se díky tomu rozzářila – ale tím renovace neskončila.

Dekorace

Ačkoliv obraz sám o sobě působí zajímavě, chtělo to ještě další doplňky, které koupelnu oživí. Majitel investoval do levného mramorového stolku, na něj naaranžoval porcelánovou labuť a korálky, které připomínají skutečné perly. Rozhodl se, že do budoucna se pokusí v podobném stylu předělat i další části bytu. Chce ukázat, že vykouzlit něco zajímavého a neobvyklého jde i levně.

Foto: Shutterstock

Vylepšit vzhled koupelny jde i levně

Vždy můžete například vyměnit starý sprchový závěs za nový, barevnější. DO stejné barvy pořídit i ručníky nebo koupelnové předložky, nebo dózy na kosmetiku. Ty si můžete navíc vytvořit i sami ze sklenic od okurek. Kachličky také nemusíte ihned měnit za nové, ale jednoduše pořídíte samolepky na kachličky – je to levné řešení, jak zvelebit vzhled koupelny. Oživíte ji i květinami – existují takové, které budou v koupelně spokojené. Nenáročný je zelenec, který navíc pohlcuje pachy a zbavuje vzduch toxických látek. Vyzkoušet můžete i obrázky na zeď. Záleží na velikosti koupelny, ale s těmito tipy si můžete levně zakouzlit.

Foto: Shutterstock, zdroj: Homebuilding

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
2 let

Co vám vadilo na otázce “kde je fotka z popisované realizace koupelny”?