Přicházejí dva svátky. Podívejte se, kde bude otevřeno na nákupy

Jedna z nejpříjemnějších částí roku je před námi. Přicházejí hned dva státní svátky, a to oddělené pouhým jedním pracovním dnem od víkendu. Lidé tak mohou získat hned pět dní volna za pouhý jediný den dovolené. Mnozí toho také využívají.

Co slavíme

Překvapivě málo lidí ale ví, jaké svátky to vlastně slavíme. Na úterý 5. července připadá připomínka slovanských zvěrozvěstů Cyrila a Metoděje. Hned den poté navazuje svátek upálení mistra Jana Husa.

Poněkud krkolomná legislativa v tomto ohledu znepřehledňuje situaci v tom směru, zda si lidé mohou nebo nemohou nakoupit v běžných obchodech. O některých svátcích totiž musí zůstat větší prodejny uzavřeny.

Foto: Shutterstock

Bude otevřeno?

To však neplatí v případě Dne slovanských zvěrozvěstů Cyrila a Metoděje. V úterý tedy budou všechny obchody otevřené. A to samé překvapivě platí také o Dni upálení mistra Jana Husa. Také ve středu tedy bude otevřeno a lidé mohou vyrazit na nákupy.

Už od roku 2016 je v České republice platný zákon, kdy musí prodejny nad 200 metrů čtverečních o vybraných svátcích zavřít. Jde o několik spíše náhodně zvolených svátků, přičemž ten nejbližší připadá na 28. září a jde o Den české státnosti. Zavřeno bude také 28. října na Den vzniku samostatného československého státu. Naopak při připomínce boje za demokracii 17. listopadu bude otevřeno.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments