Přírodní barvení vlasů, jak to dělaly naše babičky. Měly trik s bylinkami

Nejsou vaše vlasy poslední dobou v nejlepší kondici? Nebo přemýšlíte o tom, že byste si dopřály změnu? V každém případě to můžete nejdřív zkusit přírodně a ušetřit nějaké ty peníze. Zaměřte se ale i na životosprávu, která se na kvalitě vlasů hodně odráží.

Čajové nálevy

Vyzkoušet můžete například čajové nálevy. Černý čaj je skvělý pro obnovu lesku vlasů, především tmavých, zelený zase stimuluje růst vlasů. Rooibos také stimuluje růst vlasů, a navrací lesk vlasům především hnědé a kaštanové barvy.

Zvýrazněte barvu vašich vlasů

Když budete oplachy používat pravidelně, můžete zvýraznit barvu vašich vlasů. Chcete dosáhnout toho, aby se vám krásně leskly vaše blond vlasy? Vyzkoušejte odvar z heřmánku, měsíčku a řebříčku. Černé vlasy budou mít překrásný odstín, když použijete zelné slupky z vlašských ořechů. Pro zesvětlení zrzavých vlasů můžete použít měsíček, a v případě, že je chcete ztmavit, vyzkoušejte odvar z šípku a ibišku.

Použít můžete i kávu

Krásný hnědý odstín získáte použitím kávy. Uvařenou kávu nechte vychladnout, dejte do nádoby s rozstřikovačem a nastříkejte na vlasy. Nechte působit aspoň 30 minut.

Foto: Shutterstock

Jak si vlasový oplach připravit?

Připravte si 3 dl vody a 50 g vybraných bylinek. Krátce je povařte, pak je nechte odstát a přikryté vylouhovat. Následně je sceďte a přilijte k nim 1 l vody. Odvar se nanáší na umyté vlasy a není ho potřeba oplachovat. Můžete ho používat po každém mytí vlasů.

Zkuste k bylinkám přidat jablečný ocet

Pokud chcete proceduru ještě zefektivnit, vyzkoušejte jablečný ocet. Funguje jako kondicionér, ale budete potřebovat více času. 250 ml jablečného octa smícháte s 3 – 4 lžícemi bylinek. Nádobu uzavřete, utěsníte a necháte odpočívat na teplém místě až 5 týdnů. Výhodou je trvanlivost, v lednici vydrží i rok. Použití je snadné, stačí půl šálku směsi zalít dvěma šálky teplé vody a aplikovat na vlasy. Tento nálev je nutné z vlasů opláchnout větším množstvím vody.

Foto: Shutterstock, zdroj: Byrdie

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments