Vyžeňte z domu myši jednou provždy. Pokud použijete tento fígl, zapamatují si, že k vám nesmí

Mít v domě myši není žádná výhra. Nejspíš je to pro vás nepříjemné zjištění, ale naštěstí jsou způsoby, jak se jich zbavit. Myši nejsou zvířátka, se kterými chcete žít pod jednou střechou, a to hned z několika důvodů. Roznáší infekční nemoci a mohou vám barák nebo chalupu poničit. Jak se jich zbavit?

Generální úklid

První, co byste měli udělat, jakmile zahlídnete doma myš, je generální úklid. Myši milují chaos, neuspořádané hromady, kam se mohou skrýt, a různé schovky. Neusnadňujte jim to. Udržujte zavřené i koše doma nebo popelnice na zahradě. Je to pro ně ráj.

Likvidujte zbytky potravy

Vyhazujte zbytky jídla. Ať už po vás, nebo po domácích mazlíčcích. Myši se u vás pak usídlí už jen z toho důvodu, že mají kdykoliv přístup k potravě. Nechcete, aby se cítily jako v hotelu? Pak vše poctivě uklízejte a schovávejte na místa, kam se nedostanou.

Topíte dřevem? Kontrolujte ho!

Myši se rádi schovávají. Pokud topíte dřevem a máte u baráku vyskládané hromádky, je to pro ně ideální skrýš. Občas je potřeba dřevo zkontrolovat, ať máte jistotu, že se tam neusídlily.

Foto: Shutterstock

Zamezte jim přístup k vodě

Problémem mohou být například nádrže na sběr dešťové vody. Ačkoliv je to praktické a ekologické, pro myši je ideální, když se mohou kdykoliv přijít napít. Proto je zkuste zabezpečit mřížkou s otvory, do kterých se nedostanou.

Vyzkoušejte trik se zubní pastou

Všechna opatření selhala a myši máte stále v domě? Zkuste si vytvořit vlastní jed, který myši zahubí. V misce smíchejte 1 lžičku prášku do pečiva, 1 lžíci cukru, 2 lžíce mouky, 4 lžíce solených arašídů a 2 lžíce zubní pasty. Vše spojte dohromady a vytvořte z této hmoty malé kuličky. Pokud myši tyto kuličky sní, zemřou. Existuje ještě mnoho dalších triků, ale pokud nic nezabere, nakonec budete muset stejně nastražit pastičky a zbavit se myší obvyklým způsobem.

Foto: Shutterstock, zdroj: Pestpointers

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Miskova Milena
Miskova Milena
1 rok

Nejlépe se jich zbavíte, pokud jim to dáte písemně

Iris
Iris
1 rok

Takový bordel ještě v baráku nemáme, aby se tam schovaly myši 😀
Ve sklepě nejsou 100%, protože tam se prohánějí a spí naše dvě kočky a ještě jsem neviděla myš, která by se usadila tam, kde je kočka. Na půdě by v zimě zmrzly a v létě by se upekly a navíc tam není co žrát.
Venku mi myši nevadí – ve dřevě ať si klidně sedí – aspoň se kočky mají čím bavit…