Proč by lidé měli do záchodu dávat čajové sáčky. Je to prosté, na západě to dělají běžně

Máte rádi černý čaj? A víte, že má i jiné využití, než je vychutnat si jeho skvělou chuť? Nejen, že je velice zdraví, ale použít se dá i sáček z vylouhovaného čaje. Má totiž čisticí účinky a látky, které jsou v něm obsažené, vám pomohou s péčí o domácnost.

Vyčistěte toaletu

Nezáleží na tom, zda jste si připravili sypaný čaj nebo jste nechali vylouhovat sáček. Máte dvě možnosti. Buď na usazeniny v záchodě položíte čajové sáčky, nebo na ně nalijete silný vylouhovaný čaj. Po 20 minutách setřete místa, kam jste čaj vylili, záchodovou štětkou. Nenechávejte čaj působit příliš dlouho, mohl by naopak zanechat skvrny. Při správném postupu se zbavíte zašlé špíny, a navíc eliminujete pachy. Pokud se vám efekt bude zdát nedostatečná, postup můžete několikrát zopakovat.

Čaj odstraní pachy v lednici

Čajové sáčky jsou užitečné i v pohlcování pachů. Zkuste vložit do lednice talířek, na který dáte použité čajové sáčky. Schopnost pohlcovat pachy mají i sáčky od zeleného čaje, které pomáhají odstranit zápach rybiny nebo česneku.

Lesklá podlaha

Až budete vytírat podlahu, přidejte do kýble s vodou několik čajových sáčků. Takto připravenou vodou můžete vytírat nejen podlahu, ale i nábytek. Vše se bude krásně lesknout.

Foto: Shutterstock

Čajové sáčky uplatníte i na zahradě

Když smícháte čajové sáčky se zeminou, získáte kvalitní hnojivo. Při zalévání se uvolní živiny. Při použití celých sáčků ale myslete na to, abyste je obměňovaly, jinak zplesniví. Největší užitek z čajového hnojiva budou mít růže a kapradiny.

Čajové sáčky na pleť

Možná už jste si někdy přikládali čajové sáčky na oči, abyste zamaskovali kruhy pod očima. Ale věděli jste, že jdou použít i na podrážděnou kůži, například od slunce nebo po poštípání hmyzem? Stačí je nechat na kůži 5–10 minut a pak opláchnout studenou vodou.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments