Oblíbený obchod s potravinami náhle zavírá své prodejny

Nelehká ekonomická situace se dnes nevyhýbá vůbec nikomu a kromě domácností jsou ve velkém postiženy také společnosti, na které je mnohonásobný tlak. Neobejdou se proto bez úsporných opatření, která jsou někdy méně a jinde více tvrdá.

Dramatický tlak

Poměrně razantně teď úspory dopadly na řetězec obchodů s potravinami Country Life, který má přitom značnou tradici a na českém trhu funguje už třicet let. Za tu dobu v podstatě neustále expandoval, což značilo, že se mu velmi dobře daří. Jenže tomu je alespoň na nějakou dobu konec.

Společnost informovala, že uzavírá několik svých prodejen v rámci zavádění úsporných opatření, která jsou nevyhnutelná, aby firma měla naději na přežití. Musí se totiž vypořádat s rostoucími cenami energií, zboží, ale také platů. V době, kdy navíc lidé přestávají utrácet, je to složitá kombinace.

Ačkoliv Country Life prodává potraviny, zaměřuje se především na jejich prémiovější segment v čele s nejrůznějšími bio a zdravějšími alternativami. Skvěle se mu proto dařilo v době, kdy ekonomika rostla a lidé si dopřávali kvalitnější zboží. Ovšem v době, kdy přichází krize, zákazníci své nákupy omezují a nakupují jen to nejnutnější.

Foto: Shutterstock

Někde ještě nakoupíte

Společnost proto musela uzavřít své krámy v Sokolovské ulici v Karlíně, v Bělohorské ulici na Břevnově a v Jungmanově ulici na Novém městě. Oblíbený sortiment je však pro zákazníky stále k dostání ve zbývajících prodejnách. Možná ještě pohodlnější alternativu potom představuje dále fungující eshop.

Podle odborníků můžeme podobný vývoj v blízké budoucnosti vidět i u dalších společností. Situace se totiž na mnoha frontách bohužel vůbec nelepší a zdá se, že nás čekají táhlé komplikace, s nimiž se ne každý zvládne vypořádat.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Aster
Aster
1 rok

Pražské obchody mě nezajímají a jinde na tento řetězec snad ani nenarazíte – takže vaše články jsou jen pro Pražáky a okolí? Není to poprvé…

Anna Tusinovska
Anna Tusinovska
1 rok
Reply to  Aster

Přesně tak

Tomas
Tomas
1 rok
Reply to  Aster

Nebeč 😉

Aster
Aster
1 rok
Reply to  Tomas

Špatně to chápeš – to není “bečení”, ale výsměch 😛