Prodavačka velkého řetězce už to nevydržela. Naplno řekla, jak obchody okrádají Čechy. Všechno prasklo

Pravděpodobně jste si v minulých dvou letech také všimli, že hlavním cílem obchodních řetězců v České republice je vydělat co možná nejvíce peněz. Nějaká spokojenost zákazníků nebo umírněnost cenové hladiny, o tom si můžeme nechat jenom zdát.

Co se to seběhlo?

V podstatě pryč už je také kouzlo cenových akcí, když jsme se dozvěděli, že řetězce jen uměle navyšují standardní ceny, aby z nich potom mohly o to více zlevňovat.

Ovšem jedna věc je šponování cen na maximum a druhá potom bezelstné okrádání zákazníků. Děje se totiž obojí, jak se teď naplno ukázalo díky všímavé zákaznici a poněkud upovídané prodavačce, která podle všeho prozradila více, než měla. Alespoň je to ale všechno venku a lidé se podle toho mohou zařídit.

Vše sdílela zákaznice Eva Ikomidu na svém blogu. Ta jednou nevyužila standardní pokladny a naopak šla na tu samoobslužnou. Pokud by tak neučinila, závažné odhalení by pravděpodobně neudělala. Samoobslužná pokladna ovšem tentokrát neustále protestovala a hlásila nějaké chyby.

V takovém případě vždy přijde někdo z personálu a nejinak tomu bylo i v tomto případě. Zajímavé bylo, že pokladna pípala hlavně tehdy, když se markovalo nějaké to pečivo, zejména potom sladké kousky, které jsou plněné.

Kde se stala chyba?

Nevypadalo přitom, že by se s tím prodavačka setkala poprvé. Ba právě naopak, často už dopředu problém předvídala. Následně se ukázalo, jak je to možné. “K mému překvapení mi vysvětluje, že chyba není u mě. Pokladna mi to nebere, protože pekařský výrobek má málo náplně, a tak váží míň, než by ve skutečnosti měl,” popsala zákaznice.

Pokud by šlo o jedinečnou situaci, asi by se to nechalo přejít. Ale kromě toho, že prodavačka zjevně věděla, co se děje, protože s tím měla dlouhodobou zkušenost, to mohla pozorovat i sama zákaznice na jednom jediném nákupu, kdy pípalo takřka každé pečivo.

Čtěte také: Obchody v Česku prodávaly mimořádně závadný čaj. Kupovali ho všichni. Nesmíte ho ale vypít, jinak to bude zlé

Pečivo přitom patří ke zbožím, které v posledních letech zdražilo skutečně významně. Vždyť nějaký ten kousek koláče nebo plněná taštička dnes stojí i dvacet korun. Proč potom výrobci nemohou alespoň nešidit? A proč si to obchody neohlídají?

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jitka
Jitka
14 dní

Co to melete? Kde se pečivo prodává na váhu? Prodává se na kusy a jestli je lehké nebo těžké je úplně jedno. Nedělejte z lidí blbce.

Josef
Josef
15 dní

A co se s tím bude dělat?

Lenka
Lenka
15 dní
Reply to  Josef

Já nevím ,,my jsme je použily do dorty ,takže nic ,jen na to upozornuji, zkuste to

Jitka
Jitka
14 dní
Reply to  Josef

Nic, pečivo se prodává na kusy a ne na váhu.

Jirka
Jirka
13 dní
Reply to  Josef

Já si myslím že nic ještě nás neoškubali dostatečně. Tak že velké NIC.

Lucia Dudascikova
Lucia Dudascikova
15 dní

No tak vy jste tady hodně mazání.Fotky jste zde dáli z německého obchodního řetězce a nadavate tady na české obchodní řetězece ? To jste si mysleli že si toho NIKDO nevšimne ? To se nestydíte?