Tajná funkce pečicího papíru ohromila Čechy. Nikdo o tom netušil, ale teď je to venku

Pečicí papír je neodmyslitelnou součástí mnoha kuchyní. Přestože jeho hlavní funkcí je zamezit přichycení jídla k plechu, čeští kuchaři nyní přišli na nové způsoby, jak ho využít ještě efektivněji. Tento skrytý potenciál pečicího papíru vás možná překvapí.

Jak správně používat pečicí papír

Jedním z nejčastějších problémů při použití pečicího papíru je jeho rolování a špatná přilnavost k plechu. Pokud vás to také trápí, vyzkoušejte několik jednoduchých triků. Například lehké navlhčení papíru nebo jeho zmačkání a následné vyhlazení výrazně zlepší jeho přilnavost. Další metodou je použití spon nebo těžších předmětů k přichycení papíru k plechu před pečením.

Inovativní způsoby využití

Pečicí papír však neslouží jen k pečení. Češi objevili, že ho lze použít i pro zapékání masa, ryb nebo zeleniny. Papír umožňuje pokrmu péct se ve vlastní šťávě, což zaručuje šťavnatost a intenzivní chuť. Tento způsob přípravy je známý jako “en papillote” a je populární zejména ve francouzské kuchyni.

Další možností je použití pečicího papíru jako náhrady za pečicí formy. Například při pečení dortů nebo koláčů lze papír využít k vyložení formy, což usnadní vyjmutí hotového dezertu a zároveň sníží potřebu mazání formy tukem.

Ekologické využití a čištění

Pečicí papír může být také ekologickou alternativou k plastovým obalům. Můžete jej použít k balení potravin, což je šetrnější k životnímu prostředí. Navíc je pečicí papír vhodný i pro použití v mikrovlnné troubě, což z něj činí univerzální nástroj pro různé kuchyňské úkoly.

Pečicí papír má mnoho skrytých funkcí, které mohou usnadnit vaši práci v kuchyni. Vyzkoušejte tyto triky a objevte nové možnosti, jak tento jednoduchý, ale efektivní nástroj využít naplno. Ať už se jedná o zamezení přichycení jídla, zapékání ve vlastní šťávě, nebo ekologické balení potravin, pečicí papír má své pevné místo ve vaší kuchyni.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Miloš
Miloš
14 dní

A to jste sama vymyslela, nebo našla na internetu?

Jaroslav
Jaroslav
15 dní

Tvl, tak to je objev Ameriky. Češi nrjsou tak tupí a nevzdělaní jako ty. Bože, jal se tohle mohlo dožít dospělosti?

Martin Horáček
Martin Horáček
14 dní
Reply to  Jaroslav

No jak? Ještě tam chybí jedlá soda. Twl. Jak někdo může bejt tak tupej jako tenhle pisálek.