Řapíkatý celer dokáže s tělem dělat divy. Kromě posílení zdraví působí jako afrodiziakum

Zelenina, která s tělem dokáže zázraky. Řapíkatý celer je levný, dostupný, a přesto o jeho pozitivních účincích mnoho lidí netuší. Unikátní je především proto, že obsahuje tzv. záporné kalorie. Při konzumaci této potraviny se tedy tělo dostává do stavu, kdy lépe hubne. Navíc jde o velmi účinné afrodiziakum.

Vitamínová bomba

Hledáte přírodní zdroj mnoha vitamínů? Řapíkatý celer vám jich může nabídnout spoustu. Vysoké množství vitaminu B, K, C, A a také mnoha minerálů vám pomůže posílit imunitní systém, zbavit vás infekcí, chorob, a dokonce preventivně zakročit proti vzniku civilizačních chorob. Díky tomu by měl být pravidelně zařazen do našeho jídelníčku, kde se postará o celkové zdraví.

Vytoužené afrodiziakum

Pro zvýšení libida hledá mnoho lidí exotické plody, živočichy a takzvané super potraviny. Nemusíte však hledat dále, než ve vašem supermarketu. Tam totiž seženete řapíkatý celer běžně.

Obsahuje hned několik hormonů a látek, které přirozeně zvyšují vaše libido. Nebudete tak tělo zanášet chemikáliemi a vaše milování může být ještě záživnější. Pokud si tuto zeleninu dopřejete s partnerem pravidelně, nebude to jen vaše zdraví, které zaznamená pozitivní změnu, ale také sexuální život.

Foto: Shutterstock

Celkové zdraví

Na správné hladině pH je v těle závislá spousta důležitých procesů. Jakmile je tělo příliš kyselé, například vlivem konzumace průmyslově zpracovaných potravin, lymfa přestává účinně odplavovat škodliviny, a ty se pak v těle usazují a způsobují mnoho zánětů a nepříjemných chorob. Díky konzumaci celeru si v těle zajistíte zdravé prostředí a tělo bude fungovat mnohem lépe.

Poděkuje vám také celá nervová soustava, trávící a zažívací systém, díky čemuž se budete cítit plní energie, zdravější a s pocitem menší únavy. Jakmile ve svých střevech vytvoříte správnou mikroflóru, tělo bude mnohem lépe zpracovávat přijaté prospěšné látky, jako jsou vitamíny a minerály, a naopak efektivně potlačovat plísně, houby, parazity a další škůdce, kteří v lidském těle způsobují chaos.

Foto: Shutterstock, zdroj: Medical News Today

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments