Řidička ohromila trikem na odstranění škrábanců z auta. Pár korun a jsou všechny pryč

Pokud parkujete na sídlišti, tak se škrábancům na autě jen těžko vyhnete. Málo místa mezi zaparkovanými auty znamená obvykle odřené dveře, neboť z vedle zaparkovaného auta se jen těžko vystupuje a často se dveřmi nabourá do sousedních.

Menší a mělké škrábance, které jsou pouze v čirém laku, můžete zkusit opravit sami. Pakliže je odření větší a škrábance jsou hluboké, nepomůže nic jiného než lakovna.

Zubní pasta

Vyzkoušejte opravu menších škrábanců pomocí zubní pasty. Nejlepší je bělicí zubní pasta, která má abrazivní účinky. Nejprve řádně očistěte poškozené místo. Můžete použít teplou mýdlovou vodu. Poté osušte pomocí hadříku a dejte pozor, aby nezanechával drobné chloupky. Vezměte navlhčenou utěrku z mikrovlákna a na ni dejte menší množství zubní pasty. Jemným tlakem s krouživými pohyby vtírejte pastu do škrábance. Přílišné tlačení by mohlo způsobit jemné poškrábání okolního laku, a naopak slabé by nemělo žádný účinek. Nakonec opět omyjte mýdlovou vodou a osušte hadříkem.

Lak na nehty

Řidička vyzkoušela opravu menšího škrábance pomocí laku na nehty. Postup je stejný jako u opravy pomocí zubní pasty. Opět poškozené místo omyjte a osušte. Následně použijte lak na nehty, který svou barvou odpovídá barvě laku auta. Opatrně lak naneste štětečkem do škrábance a nechte zaschnout.

Foto: Shutterstock

Fix nebo tužka na opravu laku

Fix nebo tužka jsou rychlým pomocníkem. Snadno se s nimi pracuje a zvládne to každý. Pakliže škrábanec ošetříte pomocí fixu nebo tužky, nejen že škrábanec nebude tolik vidět, ale také zabráníte korozi. Nejprve je třeba poškrábané místo očistit a odmastit, a poté již stačí tužkou či fixem zamaskovat nedokonalosti. Vždy se řiďte přiloženým návodem na použití.

Pomocí fixu nebo tužky zamaskujete drobné škrábance od větviček či kamínků.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments