Roky staré ručníky na vyhození budou znovu měkoučké a jako nové. Osvojte si skvělý fígl

Určitě znáte ten pocit naštvanosti, když si koupíte nové krásně měkoučké ručníky a ony po pár vypráních ztvrdnou. Pryč je jejich hebkost, která tak příjemně hladila po kůži. Abyste nemuseli kupovat každých pár měsíců nové osušky, máme pro vás pár triků, jak udržet ručníky stále stejně měkké a příjemné na dotek.

Ručníky ztrácejí svou pružnost opotřebováním

Zatímco konkrétní kus oblečení si na sebe bereme jen jednou za čas, osušky a ručníky jsou v naší domácnosti ve výrazně větší permanenci. Používáme je každý den a vyměňujeme je až po několika použitích. Ručníky jsou ve vlhkém prostředí, třeme jimi o kůži, vystavujeme je vlivům tvrdé vody a také různých mýdel a šamponů. Není tedy vlastně divu, že brzy začnou ztrácet svou strukturu.

Pravidelná výměna ručníků

Přestože se prádlo častým praním opotřebovává a ničí, v případě osušek a ručníků bychom se rozhodně neměli bát pravidelně je vyměňovat. Musíme si uvědomit, že do nich často otíráme špínu z rukou a visí ve vlhkém teplém prostředí, kde se daří plísním a bakteriím. Z hygienických důvodů je tak dobré ručníky často vyměňovat i za cenu, že se dříve opotřebují.

Do pračky je potom dobré dávat ručníky a osušky samostatně a necpat jich tam příliš mnoho. Jde nám o to, aby se dobře vypraly a zbavily všech nečistot a bakterií, a na to potřebují dostatek prostoru, aby se voda dostala ke každému místu.

Foto: Shutterstock

Ocet pomůže takřka se vším

I s prádlem. Když jednou za čas přilijeme do pračky místo aviváže ocet, získá prádlo zpátky část své měkkosti. Ocet vymyje z látky všechnu mastnotu i usazené nečistoty a zbytky mýdel a díky tomu se vlákna zase zjemní.

Dejte šanci i jedlé sodě

Podobné účinky jako ocet má v domácnosti i jedlá soda. Jestliže máte potíže s tvrdými ručníky, rozhodně vyzkoušejte tenhle fígl. Smíchejte prací prášek s jedlou sodou v poměru jedné ku jedné a dejte prádlo vyprat jako obyčejně. Brzy byste měli zaznamenat, že se osuškám začíná vracet hebkost.

Foto: Shutterstock, zdroj: Turkishtowelcompany, Food52

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments