Roli papírových utěrek musíte vždy rozříznout napůl. Důvod je očividný, ale lidé to stále nedělají

Papírové utěrky jsou ve většině domácností nepostradatelným pomocníkem. Běžně se používají pro čištění, utírání rukou, nebo jako první pomoc při rýmě. Avšak málokdo ví, že rozříznutím papírových utěrek napůl získáte menší a praktičtější kusy pro různá použití. Tento jednoduchý trik nejen šetří materiál, ale zároveň zvyšuje efektivitu jejich použití​​​​.

Široké spektrum využití

Papírové utěrky slouží nejen k běžnému vytírání a čištění, ale mohou být použity i v neobvyklých situacích. Například jako spodní vrstva v květináčích pro absorpci vody a udržení vlhkosti pro rostliny, nebo k rychlému vychlazení vína ve mrazáku či jako absorpční vrstva na dně šuplíků lednice pro udržení čerstvosti ovoce a zeleniny​​​​.

Alternativní použití

Rozřezané papírové utěrky jsou také užitečné pro cezení jídel nebo odstraňování skvrn na oblečení. Mohou posloužit jako náhrada kávových filtrů nebo pro výrobu domácích vlhčených ubrousků, když je namočíte ve vodě s esenciálními oleji​​​​.

Foto: Shutterstock

Udržitelné využití papírových utěrek

V kontextu udržitelnosti a snižování odpadu je rozřezání papírových utěrek na polovinu moudrým krokem. Umožňuje to lepší kontrolu nad množstvím použitého materiálu a snižuje spotřebu. V době, kdy je důležité myslet na životní prostředí, může tento jednoduchý trik přispět k menšímu plýtvání zdroji. Je také ekonomicky výhodný, protože z jedné role vytvoříte dvojnásobek užitečných kusů, což může být obzvláště užitečné v domácnostech s vyšší spotřebou papírových utěrek.

Kreativní způsoby použití v domácnosti

Rozříznuté papírové utěrky lze využít k mnoha dalším účelům, které přesahují běžné použití. Mohou sloužit jako jednorázové ubrousky pro děti při malování nebo jiných tvořivých aktivitách, jako praktické podložky pod květináče pro zachycení přebytečné vody nebo jako absorpční materiál v kontejnerech s potravinami pro prodloužení jejich čerstvosti. Také se hodí jako rychlé řešení pro čištění v autě nebo v dílně, kde je potřeba odolného, ale zároveň jednorázového materiálu.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Ilja
Ilja
5 měsíců

Nevím jak utěrky paní, ale ty moje mají perforaci. Čili je trhám na jednotlivé kousky. Popřípadě ó hrůzo, utrhnu i víc najednou!!! Já trubka nespořivá!!!!!! Nejlepší rada, kterou mám pro autorku vznikla z pera pánů Svěráka a Smoljaka. Nechte si ty rady. Nechte si ty vaše amatérské rady. Tož tak.

Jberlot
Jberlot
5 měsíců

To je nápad pánečku. A taky toaleťák a taky třeba kapesníčky…
No ty jo…. A co tak taky třeba plátěné utěrky napůl. A a a ručníky a osušky. No že jste to tady Kristýnko nenapsala dřív…👍

Petr Rusnak
Petr Rusnak
5 měsíců

A když paní redaktorko “rozřiznete toaletní papír na třetiny, ušetříte 2 role toal. papíru.”
Asi jste si nevšimla, že oproti minulému období, se délka jednoho listu zkrátila o 1/3.!! Samozřejmě za vyšší cenu role.

Jana
Jana
5 měsíců

Jestli autorka vidí očividný důvod, nechť si roli utěrek třeba nastříhá na proužky a ostatním neradí nesmysly.

Vondrs
Vondrs
5 měsíců
Reply to  Jana

Jestlipak si autorka stříhá na půlky taky vložky ?