Kdo si v českém obchodě koupí tohle maso, ten to pořádně schytá. Velký průšvih před Vánoci, lidé se bojí

České obchody skutečně testují trpělivost zákazníků. S tím, co jim tento rok prováděly a provádějí, by se neměly divit tomu, že do nich za chvíli nikdo nebude chodit nakupovat. Dopouštějí se totiž naprosto neuvěřitelných akcí, které lze jen obtížně chápat a tolerovat.

Drahé a prolezlé maso

Plné zuby toho má už i Státní zemědělská a potravinářská inspekce, která v poslední době nestíhá kontrolovat dovážené maso. Snad ještě nikdy jsme tu neměli takovouto sérii závažných nedopatření jako právě teď. Již poněkolikáté totiž SZPI zjistila, že se v českých obchodech prodávalo maso obsahující salmonelu.

Jistě, jednou se to může stát, dvakrát už je na pováženou, ale abychom tu za dva měsíce měli již šestý případ, to už je pouze drzost obchodních řetězců, které nejsou schopny si pohlídat dodavatelské společnosti. Respektive možná ani nechtějí, jelikož jim vyhovuje, že se sem kuřecí maso dováží z Ukrajiny takto levně a ony ho mohou prodávat výrazně dráže. Nedávno se zjistilo, že kuřecí maso je v českých obchodech až o 70 % dražší než v Polsku. A jak se ukazuje, také mnohem nekvalitnější.

Tentokrát se prolezlé maso našlo v obchodním řetězci Tesco, jako již jednou předtím. Tady už je namístě opatrnost, jelikož tento obchodní řetězec zjevně nedbá jakéhokoliv dohledu nad kvalitou a neustále sem dováží maso od nechvalně proslulé společnosti WE Trade, která v tomto ohledu již několikrát selhala. Také tento poslední nález je v její režii.

Foto: Shutterstock

Pořád dokola

Je přitom zajímavé, že se děje přesně to, před čím varovala Agrární komora České republiky a Drůbežářská unie již před několika měsíci. Tito odborníci totiž upozornili na skutečnost, že na Ukrajině maso není ani zdaleka kontrolováno tak přísně jako v Evropské unii. Navíc se do Česka dostává přebalené ze Slovenska.

Já už to vážně nechápu. Jak si obchodní řetězce mohou opakovaně dovolit dovážet takovýto sajrajt? Pochybuji, že se něco takového objeví třeba v Německu,” říká jeden z naštvaných zákazníků, pan Miloš.

Čtěte také: A je to venku. Evropou jede prudce otrávené maso. Lidé to sní a padnou. Tohle už přehnali, proč to dělají?

Mnozí už dnes kuřecí maso v obchodech nakupují jen s velkými obavami. Každopádně lze doporučit kontrolu obalu a nákup pouze českého masa, i když může být o něco dražší.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments