Rozpoznejte ve svém okolí inteligentní lidi a snažte se jich držet. Prozradí je jasné rysy

Inteligentní lidé nechodí kolem vás s nálepkou na čele. Vysílají ale jasné signály, které vám napoví. Říká se, že jste nejpodobnější pěti lidem, se kterými nejvíce trávíte čas. Obklopte se proto chytrými, úspěšnými a cílevědomými lidi, abyste měli chuť něčeho dosáhnout a na své cestě postupovali stále výš. Chytré jedince poznáte různých znaků, na některé z nich upozorňuje encyklopedie Britannica čerpající z řady studií.

Mají spoustu zájmů

Většinou je těžké na ně narazit, protože mají plný diář. Chytří lidé se věnují všemu, co je v životě baví, naplňuje, motivuje a posouvá dál. Často proto tráví čas sportem, kreativní činností nebo se vzdělávají. Zajděte si proto někdy do společnosti, kde se normálně nepohybujete. Pokud trávíte čas plaváním, zkuste třeba úplně experimentovat a vyrazit například na kurzy vaření. I když zde třeba nepotkáte někoho nového a inteligentního, alespoň se něco naučíte.

Vypadají zdravě

Inteligentní lidé většinou dbají o své zdraví, protože vědí jak. Nepotkáte je večer v baru, kde do sebe otáčí už šestou skleničku, ale spíše v soukromí, kde se věnují meditaci, četbě a seberozvoji.

To se také odráží na jejich fyzickém vzhledu. Nemívají výrazné problémy s pokožkou, netrpí obezitou, pokud to tedy není záležitost genů a věnují se sportu, který je udržuje v kondici.

Mají vlastní styl

Jejich rozum jim umožňuje dívat se na svět jinak. Nemají potřebu někoho napodobovat a oblékat se tak, aby zapadli do určité škatulky. Vytvářejí vlastní styl, jsou kreativní a nebojí se stát za svými mnohdy divokými kombinacemi oděvů nebo svým výrazným účesem. Pokud se takových lidí budete držet, uvidíte, že sami časem nebudete mít problém se projevit.

Nesledují televizní show

Pokud tak činí, tak to dělají jen proto, aby ji mohli zhodnotit nebo proto, že jsou opravdu zvědaví. Nikdy se zájmem nesledují seriály, které jim nedají nic nového. Televize v domě některých inteligentních osob nemá ani své místo. Raději sledují zpravodajství v jiných médiích, dívají se na zdroje kriticky, a pak si na celou problematiku udělají vlastní obrázek. Televizní show, kde jde o životy cizích lidí, je skoro vůbec nezajímají, protože jsou zaneprázdnění tím, aby žili ten svůj.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Hotovcová

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.