Rychlá záchrana před nebezpečnou trombózou. Zředit krev vám pomohou prostředky v každé kuchyni

Hustá krev znamená vyšší riziko infarktu a mrtvice a léky na ředění krve má předepsáno mnoho lidí ve vyšším věku. S hustou krví můžete bojovat i čistě přírodními prostředky na ředění krve.

Zvýšená viskozita krve

S hustší krví se pojí celá řada zdravotních rizik a nemocí kardiovaskulárního systému. Hrozí srdeční infarkt a mozková mrtvice, ale i méně závažné potíže. Osoby s vyšší viskozitou krve se potýkají s vysokým krevním tlakem i s křečovými žílami.

Správná krvetvorba

Správnou hustotu krve můžete podpořit životosprávou a pravidelným cvičením. Ze všeho nejdůležitější je dodržování pitného režimu. Vyzkoušet můžete i nejrůznější bylinné čaje. Z bylinek se pro ředění krve doporučuje pelyněk, čekanka, meduňka nebo ginkgo.

Potraviny, které pomáhají s ředěním krve

Je řada potravin, které pomáhají správné funkci kardiovaskulárního systému a zároveň účinně regulují hustotu krve. Pravidelným zařazením těchto potravin do stravy pomůžete zlepšit kvalitu krve.

Obohaťte jídelníček o mořské ryby a denně konzumujte ořechy. Vhodné jsou také citrusové plody nebo meloun. Ze zeleniny je nejlepší paprika a rajčata. A kdo si dopřeje hořkou čokoládu, také krvi prospěje.

Foto: Shutterstock

Léčba prostředky z kuchyně

Mnoho koření a přísad, které běžně používáte při vaření, pomůže i s ředěním krve.

Skořice

Skořice omezuje hladinu lipidů v krvi. Je prevencí proti srdečním chorobám a působí proti krevním sraženinám.

Kurkuma

Kurkuma působí na správnou funkci krevního oběhu a je silným antioxidantem. Využívejte ji v kuchyni co nejčastěji.

Cibule

Cibule obsahuje salicyláty, které pomáhají s ředěním krve. Nejlepší účinky má čerstvá cibule. Přidávejte ji do salátů, pomazánek a dipů.

Česnek

Česnek snižuje hladinu triglyceridů a zvyšuje hladinu HDL cholesterolu. Česnek je protizánětlivý a působí i na kardiovaskulární systém. Je výbornou prevencí krevních sraženin, podporuje i správnou činnost jater. Nejlepší účinky má doma pěstovaný česnek.

Ředění krve ze zahrádky

Šípky mají vysoký obsah vitamínu C, posilují imunitu a zároveň působí na posílení cévní stěny. Pravidelně si připravujte šípkový čaj.

Foto: Shutterstock, zdroj: Healthline

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments