Tlusté střevo zanesené toxiny je nutné vyčistit. Poznejte, kdy už volá o pomoc

Zdravá střeva jsou pro zdraví člověka klíčová. Žije zde mnoho bakterií, které v rovnováze vytvářejí přívětivé prostředí, kde je z potravy vstřebáváno množství látek. Ať už jde o vitamíny, minerály nebo jiné. Jakmile jsou ale některé bakterie přemnožené nebo je stěna střeva zanesená toxiny, tento proces nefunguje správně. Poznejte nejčastější příznaky a vyřešte je včas.

Kůže je odrazem vašeho vnitřního zdraví

Svůj zdravotní stav někdy můžete posoudit už při pohledu do zrcadla. Zhodnoťte kvalitu své kůže, podívejte se, zdali trpíte akné, ekzémy nebo dalšími estetickými problémy.

Pokud používáte správnou kosmetiku, dbáte na hygienu, ale přesto se jich nemůžete zbavit, mohou být na vině právě zanesená střeva. Pacienti se v takovém případě také častěji potí, trpí na křečové žíly a časté otoky na nohou. Pomoci vám mohou bylinkové čaje, například z ostropestřce nebo fenyklu.

Trávící obtíže

Ať už se jedná o zácpu, průjem, nadýmání nebo další podobné problémy, vždy hledejte viníka ve stravě a ve střevech. Zaměřte se více na potraviny, které denně přijímáte a zkuste zvážit jejich prospěšnost pro tělo. Střeva, která jsou již na pokraji sil, se projevují právě tímto způsobem.

Spíše než na čípky, projímadla a jiné lékárenské produkty spoléhejte na přírodní léčiva a pestrý jídelníček. Vynechejte kosmetiku, která obsahuje toxiny a choďte častěji do přírody na čerstvý vzduch.

Foto: Shutterstock

Psychické obtíže

Zkoušeli jste doplnit hořčík a další minerály a vitamíny, ale stále se cítíte unavení? Pokud jsou střeva zanesená, nedokážou plně využívat všechny látky ze stravy. I před vhodný jídelníček tak nemusíte zaznamenat žádné pozitivní změny. Poraďte se v takovém případě s lékařem, jak nejlépe střeva vyčistit. Pokud to budete odkládat, může se u vás projevit stres, nervozita nebo například náladovost.

Závažná onemocnění

Se střevy je spojeno zdraví celého těla. Jestliže nejsou látky z potravy náležitě využívány, brzy se to projeví i na jiné části těla. Trpí také orgány, kterým se nedostává potřebné výživy. Jakmile vám tedy lékař diagnostikuje cukrovku, nádorové onemocnění nebo podobně závažný problém, nechte si ihned vyšetřit také střeva.

Foto: Shutterstock, zdroj: NCBI

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments