Jak se projevuje zánět srdce?

Zánět srdce není nic, co bychom měli brát na lehkou váhu. Srdce je nejdůležitější orgán v našem těle, proto bychom se o něho měli řádně starat. Mimo jiné srdci nesvědčí, pokud nezodpovědně přecházíme určité nemoci – kupříkladu takovou chřipku.

Přehodili jste chřipku či virózu? Tak pozor!

Možná jste i vy v nedávné době přechodil i některé z výše zmíněných onemocnění, protože jste si zkrátka nemohli dovolit ulehnout na pár dní do postele a pořádně se vyležet. V takovém případě byste měli zpozornět, protože zdravotní potíže se mohou projevit i po několika týdnech od začátku onemocnění.

Jak se projevuje zánět srdce?

Zánět se může projevovat bolestí na hrudi, která umí být pořádně nepříjemná. Mezi další příznaky patří dušnost, snížená výkonnost a celková únava. Zařadit sem můžeme i poruchy srdečního rytmu, kdy se může jednat o tachykardii nebo naopak o bradykardii. Mimo jiné se zánět srdce může projevit i nevolnosti nebo otoky končetin.

Jak se léčí?

Pakliže se zánět srdce odhalí včas, není zpravidla nutná hospitalizace. Léčí se za pomocí antibiotik a virostatik. Zároveň je pacientům nařízen přísný klidový režim. Pokud se ale virus dostane až k srdečním chlopním, kdy může způsobit jejich nedomykavost, ponese si pacient celoživotní následky. V tom nejhorším případě pak může zánět srdce skončit srdečním selháním.

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments