Se smaženým jídlem nikdy nesmíte udělat jednu věc. Většina lidí to ale vůbec neví

Smažená jídla patří mezi vyhledávané lahůdky. Nejradši bychom si je připravili do zásoby, abychom po nich mohli sáhnout, jakmile máme nedostatek času nebo nadbytek chuti na tučná jídla.

Pohodlné mrazení

Mrazení potravin je skvělou metodou, jak prodloužit trvanlivost a jak odložit náročné nákupy po co nejdelší dobu. Pokud patříte taky mezi ty, kteří mrazí základní suroviny, polotovary i hotové pokrmy, začněte ctít pravidla, jak správně mrazit. Některé potraviny do mrazáku nesmějí vůbec, jiné změní chuť či konzistenci. Mezi základní pravidla patří i to, že čas od času je třeba pozastavit nákupy a spotřebovat suroviny v mrazáku. Tím se postaráte o čerstvost a nebudete skladovat pokrmy měsíce.

Co nesmí do mrazáku

Do mrazáku v žádném případě nepatří pokrmy, které obsahují brambory, majonézu nebo syrovou zeleninu. Mrazit byste neměli ani vejce či houby.

V žádném případě do mrazáku nesmí smažené potraviny, proto zapomeňte na nasmažené řízky do zásoby nebo na smažený sýr, který jen na pánvi ohřejete. Nepochutnali byste si, a dokonce by to mohlo vést až k trávícím obtížím.

Foto: Shutterstock

Olej nemrzne

Smažená jídla, která jsou připravovaná v trojobale, jsou zpravidla nasáknuté olejem. Někdy jen z jedné strany a někdy z obou, podle toho, zda jste jídlo během smažení otáčeli. Olej v mrazáku nezmrzne, proto nezmrzne ani velká část horní strany pokrmu, která je nasáknutá olejem. V horní vrstvě se mohou vytvořit nežádoucí bakterie a při následné konzumaci způsobit trávicí obtíže.

Nelibá konzistence

Křupavá kůrčička na čerstvě osmaženém řízku vám v mrazáku rozhodně nevydrží. Po rozmrazení a opětovném ohřátí se změní chuť i konzistence. Většina pokrmů bude měkká a kašovitá. Do mrazáku raději vložte jen plátky masa, přípravě a smažení se věnujte vždy od začátku. Úsporu času můžete dosáhnout s použitím kvalitního nádobí na smažení nebo s využitím moderních spotřebičů.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments