Jak se starat o oteklé a bolavé nohy?

Oteklé a bolavé nohy mohou potrápit každého z nás. Většinou se jedná o následek nevhodné obuvi, delšího pěšího výletu nebo jen dlouhého stání. Pokud jste ve svém zaměstnání stále na nohách nebo se jen často rádi věnujete turistice, vaše nohy jistě ocení, pokud jim budete věnovat trochu péče. Ke zmírnění bolesti, otlačenin a otoků není třeba navštěvovat drahé salony, bohatě si vystačíte s vlastní pomocí.

Domácí koupel

Zapomeňte v tuto chvíli na vanu a věnujte svou pozornost jen nohám. Do větší nádoby napusťte teplou vodu, přisypte trochu koupelové soli, bylinek a přilijte pár kapek masážního oleje. Tuto lázeň si můžete vychutnat u sledování televize, luštění křížovek nebo čtení knihy. Po deseti minutách v lázni se vrhněte na jemnou masáž. Věnujte pozornost celému chodidlu včetně prstů, nártu, paty, a poté postupujte k lýtkům. Všechny tyto části masírujte krouživými pohyby tak, aby byla masáž příjemná a bez bolesti. Teplá koupel uleví zejména bolavým nohám, které jsou namožené po celodenním výletu. Jestliže vás trápí oteklé nohy, vyzkoušejte spíše chladivé obklady.

Zvedněte nohy

Rychlá a účinná pomoc nastává při zvednutí nohou. Sedněte si na nižší místo nebo ideálně lehněte na postel a nohy zvedněte výše. V kombinaci s chladivými obklady ulevíte svým nohám od otoků a vaše kroky se vám nebudou zdát tak těžké. Není třeba se zaměřovat jen na specializované pomůcky. Pokud máte v mrazáku zeleninu v pytlíku, zabalte ji do utěrky a přikládejte na oteklá místa.

Chladivé gely

V případě, že vás otoky trápí pravidelně, vybavte svou lékárničku chladivým gelem. S jeho pomocí si ulevíte doma, v zaměstnání, ale i při nečekaných otocích při procházce městem. Jedná se o speciálně navržené masti, které snižují otoky a zpříjemňují každodenní dlouhou chůzi. Výhoda těchto produktů je také v jejich nenápadnosti. Gel můžete nosit v kabelce nebo schovat v práci do šuplíku.

Mohlo by vás zajímat

Loading...

Autor: Tereza Hotovcová

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

1
Komentujte

avatar
1 Komentářová vlákna
0 Odpovědi ve vlákně
1 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
1 Autoři komentářů
Ladislav Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
Upozornit na
Ladislav
Host
Ladislav

Tohle mně trápí většinou večer. Jsem trochu bordelář a své zdraví zanedbávám…. Ale abych se vyspal, tak tento problém řeším froté ponožkami namočenými ve studené vodě. Po cca dvou hodinách spánku se většinou proberu, sundám již suché ponožky a s uklidněnýma nohama usínám. A vyspím se 🙂

Doporučujeme

loading...