Jak se zbavit plísně na nehtech? Pomůže jablečný ocet i česnek

Stydíte se ukazovat své ruce či nohy kvůli nevzhledné plísni na nehtech? Bohužel v dnešní době tímto problémem trpí téměř čtvrtina populace. A nejedná se o problém jen estetický, ale zejména infekční. Poradíme vám jak se plísně zbavit rychle a bezbolestně.

Příznaky plísně na nehtech

Prvotními příznaky nehtové mykózy jsou zejména svědění a následné žluté skvrny na nehtových lůžkách. Velmi brzy utrpí také kvalita vašich nehtů – začnou být velmi křehké a bez lesku. V případě, že se plíseň objeví na nehtech u nohou je třeba situaci začít okamžitě řešit. Tyto plísně bývají infekční, takže velmi snadno můžete nakazit jiné osoby (zejména v bazénech a saunách), ale také je zde vysoké riziko rozšíření na ostatní nehty nebo dokonce ve vážných případech i na kůži.

Léčba plísně na nehtech

V lékárnách je k dispozici velké množství nejrůznějších léčiv, a to i bez předpisu lékaře. Ovšem pokud jste příznivcem přírodní léčby, máme pro vás několik zajímavých tipů. Můžete vyzkoušet potírání postiženého nehtu směsí z utřeného česneku s trochou soli a vody nebo máčet postižená místa v horké vodě smíchané s jablečným octem. Jablečný ocet lze také smíchat s citronem a ústní vodou, potřít a nechat působit asi 45 minut. Velmi efektivní je také pouhé potírání citrónovou šťávou.

Prevence proti plísním na nehtech

Nejdůležitějším prvkem prevence plísňových onemocnění nehtů je správná hygiena. Zde mnoho lidí dělá zásadní chybu. Ruce a nohy sice řádně umyjí, ovšem následně je dostatečně nevysuší a vlhké prostředí skýtá nejvhodnější prostředí pro vznik plísní. Plísním na nohou lze dále předcházet nošením prodyšné obuvi a dezinfekcí nohou po návštěvě veřejných bazénů, sprch a saun.

Autor: Romana Hašková

Externí autorka serveru AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments