Seznamte se s tím, jak jedlá soda funguje v lidském organismu a při léčbě jakých nemocí dokáže pomoci

Jedlá soda je levným a dostupným lékem, který vám v domácnosti může velmi dobře posloužit. Její pravidelné užívání totiž pomáhá při prevenci proti autoimunitním onemocněním. Jedná se zejména o kardiovaskulární onemocnění, cukrovku, artritidu.

Jak jedlá soda funguje v těle

Při autoimunitním onemocnění tělo produkuje protilátky, které napadají vlastní tkáně. Užívání jedlé sody, ale v přiměřeném množství působí protizánětlivě.  Tkáně tak zůstanou ochráněny a nedojde k jejich závažnému poničení.

Aby tělo fungovalo správně, je třeba v něm udržovat pH rovnováhu. Toho se dát docílit především správnou skladbou jídelníčku a aktivním pohybem. Jestliže se vám toho ale nedaří dosáhnout, jedlá soda vám může pomoci. Dokáže totiž ze zcela kyselého prostředí vytvořit zásadité.

Pokud máte například problémy se záněty močového měchýře, můžete jim se sodou dát brzy sbohem. Obsažené látky hubí bakterie a pacientovi výrazně ulevují od bolesti.

Někdy je v ohrožení také žaludek, a to hlavně ve chvíli, kdy konzumujete mnoho kyselinotvorných potravin. Jedlá soda dokáže rychle zmírnit pálení žáhy a vytvořit zdravější zásadité prostředí.

Pro krásu              

Pravidelná konzumace zlepšuje stav pleti. Ta se stává pružnou, lesklou, bez akné a vyrážek. Kromě toho se zbavíte také mastnoty kůže a nadměrného pocení. Jestliže vás trápí černé tečky, stane se tato ingredience jedním z vašich kosmetických oblíbenců.

Dávkujte pravidelně, ale s opatrností

Vždy vám postačí jen špetka. Určitě byste neměli každý den konzumovat celou lžičku, nebo dokonce více. Přesné množství vám ukáže vaše tělesná reakce. Jakmile vám začne bušit srdce, nechte si chvíli klidu, nejspíše jste totiž do svého těla dostali větší množství, než dokážete snést.

Špetku jedlé sody naberte na lžičku a připravte si plnou sklenici vody. Na lžičku přidejte kapku vody, spolkněte směs, a poté zapijte větším množstvím tekutiny. Nechte si chvíli klidu a odpočinku. Možná se vám totiž na malý moment přitíží. Za pár minut se vám ale udělá mnohem lépe.

Foto: Freepik

Autor: Tereza Hotovcová

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.