Signály, podle kterých poznáte, že střevo je zanesené toxiny a nemůže plnit svou funkci. Zasáhněte, dokud je čas

Jakmile vaše střeva přestanou fungovat správně, pocítíte to jak na fyzické stránce vašeho těla, tak na psychické. Možná tomuto orgánu nepřikládáte význam, ale to může být fatální chyba. Tvoří totiž kolem 80% imunitního systému a při nesprávném životním stylu se může objevit mnoho komplikací.

Proč pečovat o svá střeva

Nejprve je důležité uvést na pravou míru, jak vlastně naše střeva fungují. Pokud se domníváte, že jsou zde jen od toho, aby jednoduše z těla dostaly natrávenou potravu, dost je podceňujete.

Pod mikroskopem se ve střevech odkrývá zcela nový svět plný bakterií. Pokud společně fungují v harmonii, lidské tělo je zdravé a funguje bez problémů. Jakmile se ale některé přemnoží, objevují se první komplikace. Když není mikroflóra ve střevech v pořádku, prospěšné látky z potravy se nemohou vstřebávat, a naopak se tělo hůře zbavuje škodlivin. Výsledkem je pak slabý imunitní systém zanesený toxiny, který stále trpí různými druhy onemocnění.

Rozmnožení kvasinek

Kvasinky se ve střevech pohybují přirozeně. Jakmile se ale přemnoží a doslova střeva zanesou, pocítíte to hned v podobě několika zdravotních problémů. Jedním z prvních signálů je bílý povlak na jazyku, kožní problémy a neustálá chuť na sladké. Občasně se přidává také bolest břicha nebo plynatost. Kvasinky nezdravá strava plná cukru jen přiživuje, tudíž byste tyto potraviny měli omezit.

Trávící obtíže

Výjimkou nejsou ani časté trávící obtíže. Ty se mohou objevit z mnoha různých příčin, ale jako první byste se měli zaměřit právě na svá střeva. Špatné vyprazdňování je jedním z hlavních signálů, které by vás měli upozornit, že aktuální životní styl vašim střevům ubližuje. Zapojte do běžného dne sport, zeleninu, ovoce a více tekutin.

Psychická únava

Doplňujete hořčík a vitamíny jako o závod, ale stále to nestačí? Zamyslete se, kde by mohla být chyba. Jestliže do svého těla dostáváte dostatek prospěšných látek, ale tělo je neumí využít, je problém ve střevech.

Nedostatek vitamínů a minerálů se totiž projevuje nejen na estetické stránce člověka, ale také na náladě. Jakmile se dlouhodobě cítíte vyčerpaně, unaveně, bez libida a propadáte stresu nebo depresi, pokuste se svým střevům dodat opět zdraví.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments