Silonky už se vám nikdy neroztrhnou. Před použitím je potřeba s nimi udělat důležitou věc

Jemné, elegantní a svůdně ženské. Vyžaduje je společenský kodex do boty s otevřenou špicí, patří k večerním šatům, sukním i kalhotovým kostýmům. Silonové punčocháče nakupují dámy ve velkém objemu, protože mají tendenci se roztrhnout. Poradíme vám, jak prodloužit jejich životnost.

Patří do šatníku. Nylonové punčochy

K business modelu oblékání zkrátka patří a neobejdou se bez nich žádné společenské šaty. Nylonové punčochy, punčochové kalhoty, podkolenky či ponožky potřebují dámy ve velkém množství, protože mají tendenci se trhat. Často už při prvním oblékání. Hledat ve spěchu kus, který nemá utíkající oko umí pěkně potrápit. Proto vám poradíme, jak o silonky pečovat, abyste prodloužili jejich životnost.

Silonky patří do mrazáku

Silonky zkuste před prvním použitím vložit do mrazáku a ponechejte je tam klidně celou noc. Nylon prochází během výroby procesem zahřívání a opětovného ochlazení. Pokud budete silonky mrazit, zvýšíte pružnost látky a její odolnost. Silonky budou pevnější a pružnější.

Jakmile silonky vyndáte z mrazničky, budou rychle absorbovat vlhkost a po ohřátí na pokojovou teplotu jsou připravené k použití. Budou poddajnější a nebudou tolik náchylné na poškození.

Foto: Shutterstock

Správná péče o silonky

S jemnými silonkami musíte pracovat opatrně, pak se vám odvděčí dlouhou životností. Než si silonky oblečete, naneste na tělo hydratační krém. Neoblékejte silonky na ztvrdlá chodidla nebo rozpraskané paty. Nehty na nohou mějte dokonale zastřiženy. Silonky oblékejte bez šperků na rukou. Pryč musí náramky, hodinky, prsteny. S dlouhými nehty manipulujte se silonkami nanejvýš opatrně.

Praní silonek

Punčochy, punčochové kalhoty a různé ponožky z nylonu je třeba prát jemným pracím prostředkem nejlépe v ruce. V pračce je třeba použít ochranný síťovaný sáček. Silonky neždímejte, opatrně vymačkejte vodu přes ručník. Sušení silonek se provádí v horizontální poloze nejlépe na ručníku.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments