Vaření brambor bleskovým způsobem. Stačí pár minut, tento způsob je hitem internetu

Věděli jste, že brambory se dají vařit i v mikrovlnné troubě? Jsou v ní hotové za pár minut. Zkuste tento trik vyzkoušet s námi!

Brambory v mikrovlnce?

Jde to. V mikrovlnné troubě můžete uvařit v podstatě cokoli. Běžně v ní ohříváme nebo rozmrazujeme, nicméně dá se v ní i vařit a péct. Poměrně rozšířené jsou třeba dezerty z hrnečku z mikrovlnky, na které vám stačí dvě tři suroviny a jsou upečené třeba za čtyři minutky.

Jak na brambory v mikrovlnné troubě?

Brambory nakrájejte na kousky a vložte do igelitového sáčku. Přidejte k nim sůl a oblíbené koření. Následně je lehce zalijte vodou, stačí jen pár lžic. Sáček propíchejte vidličkou, ať má kudy odcházet pára.

Poté jej vložte do mikrovlnky a zapněte ji na plný výkon. Doba „vaření“ bude závislá na výkonu vaší mikrovlnky, chce to vysledovat. Každopádně by to mělo trvat čtyři až osm minut. Poté brambory můžete vytáhnout (pozor, ať se neopaříte!) a rovnou podávat. Případně je ještě na chvilku vložit do trouby a opečte si je, aby příjemně zezlátly.

Foto: Shutterstock

Jak jinak urychlit vaření brambor?

Řadě lidí se nechce používat k vaření igelitové sáčky, protože mají obavy, že to může být zdravotně závadné. I tak ale existují triky jak vaření brambor urychlit.

Chcete-li brambory mít uvařené rychleji, nakrájejte je na co nejmenší kousky. Myslete na to, že všechny kostičky by měly být stejně velké – ať se vám nestane, že ty větší budou ještě nedovařené. Při vaření vždy používejte pokličku, brambory budou v uzavřeném prostoru rychleji uvařené.

Vodu solte až později, ať si neoddalujete bod varu; nemusíte se také bát vložit brambory rovnou do horké vody, o pár minut tím dobu vaření rozhodně zkrátíte!

Potřebujete-li brambory upéct a nemáte příliš mnoho času, dejte si je na pár minut předvařit. Uvidíte, že budou v troubě či na pánvi hotové mnohem rychleji než obvykle.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments