Skutečný účel zásuvky pod troubou zná jen minimum lidí. Většina ji používá hodně špatně

Přemýšleli jste někdy, jaký je účel zásuvky pod vaší troubou? Slouží k ohřívání jídla? Ke grilování? Nebo si do ní můžete schovávat pánve a plechy na pečení? Je to prostor navíc nebo užitečný kuchyňský nástroj?

Může to být kterákoli z těchto možností. Záleží jen na typu trouby, kterou máte.

Zahřívací zásuvka

Pokud je vaše zásuvka myšlena jako zahřívací, většinou v případě, že máte elektrickou troubu, prohlédněte si pozorně tlačítka na vašem sporáku. Jestli je některé z nich označeno jako ohřívací zásuvka, pak přesně tuto máte pod svým sporákem.

Kdykoliv potřebujete udržet jídlo teplé, třeba pro opozdilce k obědu či večeři, nebo když připravujete složitější pokrm, jehož jednotlivé části by neměly vychladnout, uložte je do zásuvky. Oceníte ji i v případě, kdy už máte uvařené brambory, ale kuře se ještě nedopeklo. Abyste nemusely servírovat horké maso se studenou přílohou, brambory schovejte do zásuvky pod sporákem a nechte je tam v teple čekat. Stačí stisknout ohřívací tlačítko.

Zásuvka jako gril

Jestliže je vaše trouba plynová a zásuvka pod ní spíše úzká, pravděpodobně má sloužit jako gril. Můžete v ní například rozpékat pečivo nebo grilovat zeleninu. Mějte ale na paměti, že potraviny tady rychle zhnědnou a mohou se spálit. Je proto potřeba je častěji kontrolovat.

Foto: Shutterstock

Skladovací zásuvka

V případě, že jste na svém sporáku nenašli tlačítko zahřívací zásuvky a prostor je opravdu rozměrná prázdná přihrádka, je zřejmě navržen pouze k úschově vašich pánviček a pekáčů. Pro jistotu v ní ale neschovávejte žádné plastové nádobí, protože by se vám mohlo, vlivem zbytkového tepla, zkroutit.

Zejména starší trouby ale mají slabší izolaci a tak přesto, že zásuvky pod nimi k tomu nejsou primárně určeny, zahřívají se, když v troubě pečete. Bez problémů je proto můžete využívat k udržování teplých pokrmů. Myslete ale na to, že zásuvka uchová teplé pouze už ohřáté jídlo. Potraviny vytažené z ledničky nebo v pokojové teplotě neohřeje. Poslouží ale i k nahřátí talířů.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Pedro
Pedro
1 rok

Říká se tomu šuplík zasuvka je na nabijecky

Last edited 1 rok by Pedro
LUKÁŠ
LUKÁŠ
1 rok

A teplou vodu schovejte do mrazáku, ta se vždycky hodí