Skvělá finta zajistí neustále voňavé oblečení. I po 2 měsících bude vonět tak, jako byste ho vytáhli z pračky

Určitě to znáte sami: nosíte oblečení pár hodin a nebo ho naopak vytáhnete po delší době ze skříně a svěží vůně, kterou mělo díky vaší oblíbené aviváži, je pryč. Existují však fígle, jak okamžiky, kdy vaše oblečení krásně voní, prodloužit.

Základ: voňavé polštářky ve skříni

Skoro určitě jste to od někoho dostali jako malý dárek: voňavý polštářek vhodný do skříně nebo pod polštář. Obvykle mívají vůni levandule, ale vyrábí se i v jiných variantách. Jestli jste ho někam zahodili a zapomněli na něj, rychle jej zase vytáhněte a vložte si ho mezi oblečení. Tahle drobnost totiž dokáže zabránit tomu, aby oblečení ve skříni postupně zatuchlo.

Podobně jako tyto polštářky bude fungovat i vonné mýdlo. Vložte ho do látkového obalu a přidejte do skříně – do pár hodin získá vaše oblečení jeho příjemnou vůni.

Potřebujete naopak nějaký pach ze skříně či z prádla stáhnout? Umístěte tam talířek s kávovými zrny – zbaví vás zápachu a naopak dodají prádlu neodolatelné aroma kávy.

Rychlá řešení

Jestliže jste přišli z práce a máte pocit, že vaše oblečení už úplně nevoní, ale není čas se převléct, nebo jste třeba vytáhli oblečení ze skříně a zdá se vám zatuchlé, je čas na rychlá jednoduchá řešení. Nalijte vodu do rozprašovače, přidejte pár kapek vaší oblíbené aviváže, zamíchejte a lehce postříkejte oblečení. Okamžitě získá vůni, jako by bylo čerstvě vyprané. Podobně to bude samozřejmě fungovat i s esenciálním olejem.

Foto: Shutterstock

Oblečení by mělo viset

Zatuchlý pach často vzniká tím, že je oblečení dlouho seskládané v komíncích a nedostane se k němu dost vzduchu. Proto jsou ideální šatny, kde může naprostá většina kousků z vašeho šatníku viset na ramínkách.

Ne každý z nás však má na šatnu prostor. Proto si pořiďte alespoň jeden či dva věšáky na oblečení, ve kterém jste přišli domů, nebo třeba to, které si chcete vzít zítra na sebe, pověste a nechte vyvětrat. Zajistíte si tak, že jejich svěží vůně po vyprání vydrží mnohem déle.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments