Skvělé účesy pro ženy přes 50 let. Není lepší způsob nechat se omladit

S padesátkou život nekončí. Ženy se chtějí líbit celý život a tato životní etapa má svá specifika. Přesto, že už si většinou nepořídí stejný účes jako ve dvaceti, můžou být stále šik a krásné.

Nemusíte nosit jen krátké

I když je ve společnosti zafixováno, že starší ženy by měly nosit kratší střihy, rozhodně to tak být nemusí. Krátký sportovní sestřih není vhodný pro každou ženu. Můžete vyzkoušet zlatý střed, jako je mikádo. Je to střih, který nejčastěji končí u brady, je nenáročný na údržbu a ženám sluší. O co se týká ofiny, je to na vás. Může to být dobrý i trik, jak zamaskovat vrásky na čele.

Vícevrstvý účes

Účes, který má více vrstev, vás udělá mladší. Vlasy budou vypadat objemnější, a vy tím pádem mladší. Navíc, pokud máte kvalitní a zdravé vlasy, můžete si ji nechat delší – záleží jen na vás, v čem se cítíte dobře. Dlouhé vlasy budou slušet převážně ženám, které mají čtvercový nebo kulatý obličej.

Šediny jsou v kurzu

Barvíte si vlasy, abyste zakryly šediny a neustále se trápíte s odrosty? Je to zbytečné. S ubývajícím pigmentem šediny přibývají. Některé dámy se dokonce nechávají schválně nabarvit. Vlastní šedivé vlasy potřebují řádnou péči a dokonalý střih.

Foto: Shutterstock

Žena by se měla cítit dobře

Nejdůležitější je, jak se cítíte. Když se žena cítí dobře a líbí se sama sobě, pak dobře působí i na okolí. Pak nezáleží na tom, zda má krátký elegantní účes, nebo dlouhé vlny. Je zkrátka taková, jaká je. Vlastní pocit by měl být na prvním místě. Není vhodné se přizpůsobovat očekávání okolí. Naopak je důležité cítit se dobře. K tomu samozřejmě patří i přiměřená péče o vlasy, které byste měli s věkem věnovat více pozornosti. Jinak byste měli nosit to, v čem se cítíte nejlépe, ať už jde o účes nebo třeba styl oblékání.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments