Skvělý trik na smažení. Vložte do oleje plátky jablek, výsledek vás ohromí

Máte rádi smažené jídlo? Nedokážete si oběd představit bez hranolek, nebo pouze chcete překvapit návštěvu. Pokaždé musíte bojovat s nepříjemným pachem, který po sobě smažené, někdy i trochu připálené, jídlo zanechá. Ve skutečnosti existuje několik jednoduchých triků, které vám od této nepříjemnosti pomohou.

Vsaďte na čerstvý vzduch

Může se zdát, že je tento tip evidentní, bez čerstvého vzduchu není možné udržet provoněnou domácnost. Ještě než sáhnete po ostatních řešeních, pusťte do domu svěží vítr. Podpoří vaši snahu a nepříjemného zápachu ze smažení se zbavíte mnohem rychleji.

Ocet, nejmocnější pomocník v domácnosti

Ocet je tak trochu zapomenutý všemocný pomocník, který by neměl chybět v žádné domácnosti. Pokud budete vybírat, kupte si bílý vinný ocet. Zbavíte se tak případného povlaku, který může zanechat zbarvení z lihového octu nebo octu z červeného vína. Abyste se zbavili zápachu, nalijte ho, ještě před začátkem smažení, do misky. Má obrovskou schopnost tyto nepříjemné pachy pohltit. Stejně dobře poslouží i vymačkaný citron. Oba tyto recepty je možné použít i na odstranění zápachu z lednice.

Foto: Shutterstock

Opečený chléb jako překvapivé řešení

Možná jste o tomto triku nikdy neslyšeli, ale jedná se o velmi efektivní řešení. Jak na to?  Nakrájejte chléb na plátky a nechte ho opéct v topinkovači nebo troubě. Pokud získá trochu tmavší kůrčičku, nevadí. Pokud ho následně položíte vedle pánve, ve které se chystáte smažit, dokáže díky své tvrdosti absorbovat zápach z oleje.

Provoňte si domácnost jablkem

Pokud nechcete pouze pohlcovat zápachy, zvolte cestu, která vám domácnost pomůže i provonět. K tomu vám stačí několik přírodních tipů. Jedním z nejúčinnějších jsou jablka. Vložte několik plátků do studeného oleje a nechte louhovat. Jakmile jablka zhnědnou, je možné je vyměnit. Ve chvíli, kdy začnete smažit, uvolní se vůně, která se rychle rozšíří po celé domácnosti. A nemusíte se omezit pouze na jablka. Stejně dobře poslouží také několik kapek citronu nebo snítka petrželky. Sáhněte po svém oblíbeném ovoci nebo bylinkách. Nebojte se experimentovat ani s esenciálním olejem, ale opatrně, přidejte jen několik kapiček.

Foto: Shutterstock, zdroj: Ctendance

Autor: Hedvika Hampejsová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments