Slavná česká herečka je v úzkých. Nájem v bytě jí zvýšili na 7 tisíc korun. Co to má jako být?

Pokud by se snad někdo domníval, že herci se mají v České republice po finanční stránce dobře, příklad herečky Jaroslavy Obermaierové vás vyvede z omylu. Tato slavná umělkyně musí i ve svých 76 letech stále pracovat. Celé roky už sice pobírá i důchod, ale obává se, že z něj by vzhledem k neustálému zdražování nevyžila.

Samé trable

Ostatně, není to tak dávno, co si stěžovala na ceny plynu, který se podle ní stal luxusním zbožím. Dočasně se musela odstěhovat na chalupu, kde si dopřávala pouze brambory. Na větší vyskakování už jí nezbývalo.

Letos potom vyrazila na nákupy do obchodního řetězce Billa a byla opět nemile překvapená. Nechala se slyšet, že pod šedesát korun si tam už vůbec nic nekoupí, snad s výjimkou žvýkaček. Následovala velmi nevybíravá slova na ty, kdo to tady řídí. Podle herečky chtějí, aby lidé konzumovali nezdravá jídla.

Foto: TV Nova

Nájem vyskočil

A aby toho nebylo málo, teď na Obermaierovou dopadla další rána. Poté, co pustila svůj oblíbený městský byt na Žižkově, protože 3+1 už si nemohla dovolit, dostala od města nájem v malé garsonce. Tam bydlí, když má zrovna práci v Praze, jinak pobývá na již zmíněné chatě.

Pro server Život v Česku uvedla, že jí byl v bytě zvýšen nájem o celých 20 %. Teď prý musí platit 7 tisíc korun. Dovolit si to může jen proto, že stále pracuje, ale netuší, jak to budou platit ostatní lidé, jako třeba její sousedka.

Teď stojí před dilematem, zda se k nájemnému za takovou cenu zavázat na další roky. Má totiž vyhlídku, že by byt od města mohla odkoupit, ovšem zatím se v tomto směru nic neděje.

Foto: TV Nova

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments