Slavný český herec je na dně. Rozházel miliony, je v bankrotu a musí se živit lopatou

Pokud jste někdy snili o tom být hercem s tím, že v takovém případě už byste se nikdy nemuseli starat o finance, protože byste přeci peněz vydělávali takové množství, že byste je nestačili utrácet, podívejte se na příklad jednoho z prominentních herců poslední doby, který šel doslova z role do role.

Nezvládl velké peníze

Jde o Zdeňka Godlu, kterému se sen o herecké kariéře splnil až v relativně pozdním věku, kdy zazářil v seriálu Most a následně se zájem o něj vyšvihl do nevídaných výšin. Ještě předtím, než se stal žádaným hercem, živil se jednoduchými pouličními pracemi a měl nepříliš překvapivě problémy s financemi.

Dalo by se očekávat, že poté, co začal kasírovat statisícové a milionové honoráře za svou televizní a filmovou činnost, dá si své finanční záležitosti do pořádku a bude si přiměřeně užívat výdělků. Jak se ale ukázalo, něčeho takového není Godla schopen, i když vydělává závratné sumy.

Všechny vydělané peníze herec opět utratil a znovu se dostal do dluhů. Má proto na krku přibližně dvě desítky exekucí, které se mu podařilo dočasně zastavit tím, že se dostal do kýženého procesu oddlužení. Jenže, jak se ukázalo, ani tam nedokázal plnit podmínky a odvádět určitou částku ze svých příjmů, a tak mu soud tuto výhodu zrušil. A teď se to na něj všechno valí.

Foto: Česká televize

Dostal se do pěkné polízanice

Herec bohužel zareagoval poněkud zvláštně. Dramaticky totiž oznámil, že končí s herectvím a že se vrací ke své původní práci s lopatou. Mnozí v tom ale vidí pouhou vypočítavost, protože Godla dobře ví, že všechny peníze, které by teď vydělal v televizi, by mu zabavili. Může mu tedy být jedno, že nebude dělat nic, případně nějaké šolichy na černo.

Každopádně fanouškům oznámil, že o něm už neuslyší, protože se v žádné další roli neobjeví. Tomu se však v případě osmačtyřicetiletého herce nechce věřit. Je podle všeho jen otázkou času, kdy své rozhodnutí znovu přehodnotí, protože mu jistě zachutnala i sláva. A pokud by se mu podařilo nějak se se svými věřiteli dohodnout, byl by pro něj návrat k herectví i finančně výhodný.

Foto: TV Nova

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments