Smíchejte pivo se žloutkem. Vlasy zhoustnou a porostou jako o závod

Mnoho z nás si rádo vychutná pivo v horkých dnech na zahrádce. Ale kromě toho, že dokáže uhasit žízeň, má pozitivní vliv i na další věci. Věděli jste, že pivo vám pomůže zachovat si krásnou hřívu?

Co se skrývá v pivu

Pivo obsahuje především vitamín B1, B2, niacin, B6 a kyselinu listovou. V malém množství se dá rozhodně považovat za zdravé. Problémem není pivo jako takové, ale alkohol, který obsahuje a jeho nadměrná konzumace. Tyto vitamíny ale nepomáhají tělu pouze zevnitř, ale můžete je využít i k vnějšímu použití. Vaše vlasy to ocení!

Přírodní kondicionér

Nejsnadnější způsob, jak mít jemné vlasy a výraznější barvu díky pivu, je čistě jen vmasírování piva do vlasů po běžném umytí hlavy. Pivo vmasírujte do všech vlasů, od kořínků až po konečky. Nechte chvilku působit a pak opláchněte vlažnou vodou.

Pivní maska se žloutkem

Připravte si 1 dl piva a 1 žloutek. Rozšlehejte, nechte chvilku odstát a aplikujte do vlasů. Vmasírujte do vlasů, pak přes ně dejte sprchovou čepici nebo igelit a nechte působit 20 minut. Nakonec vlasy běžným způsobem umyjte. Tato maska se používá na poškozené vlasy – a to i od slunce, nebo při použití nešetrné chemie.

Pivo s medem

Na tuto masku budete potřebovat 1 dl piva a dvě lžíce medu. Důkladně promícháte, nanesete na vlasy a necháte pod sprchovou čepicí nebo igelitem asi 15 minut působit. Nakonec vlasy důkladně umyjete šamponem.

Foto: Shutterstock

Regenerační kondicionér

Připravte si šálek vody a rozpusťte v ní trochu cukru krystalu. Mezitím otevřete pivo a necháte ho 30 minut odstát. 3 šálky piva smícháme s jedním šálkem vody s rozpuštěným cukrem. Výslednou směsí přelijeme vlasy až po klasickém umytí. Charakteristická vůně zhruba do hodiny vyprchá a vám zůstanou krásné lesklé vlasy.

Smíchejte pivo s jogurtem

Tento recept je snadný – tmavé pivo smícháte s jogurtem. Poměr je zcela na vás. Toto směs vetřeme do vlasů a necháme působit pod igelitem 15 minut. Pak opláchněte. Po této masce budete mít krásné a jemné vlasy.

Foto: Shutterstock, zdroj: Femina

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
2 let

Autorko, už jste si někdy vymývala z vlasů žloutek (a z dlouhých vlasů…) já ano. 😛

Nelen Nel
Nelen Nel
2 let
Reply to  Iris

Mám opravdu dlouhé vlasy a žádný problém s tím nemám. Je třeba dobře zabalit,aby nezaschnul. 🍀

Iris
Iris
2 let
Reply to  Nelen Nel

Já jsem asi někde udělala chybu – sice mi nezaschnul, ale pořád jsem měla ve vlasech něco jako sliz – drhla jsem se vším možným a ve výsledku byly ty vlasy sušší než předtím – no, chybička se vloudila 🙂

Helen Nel
Helen Nel
2 let
Reply to  Iris

A nedala jste to vejce celé? Jinak netuším.

nelen Nel
nelen Nel
2 let
Reply to  Iris

Nebylo to vejce celé?

Iris
Iris
2 let
Reply to  nelen Nel

Ne, jen žloutek – nějak se mi na ty vlasy nalepil a držel – čert ví, co se tenkrát stalo, jestli jsem těch žloutků použila moc – to už je dávno, tenkrát jsem ještě měla vlasy pod zadek. Od té doby jsem to už neměla odvahu zkoušet a zůstala jsem u různých nálevů z bylinek.