Snacha měla hrozně ulepenou digestoř, prý to nešlo vyčistit. Vzala jsem jednu věc a do 5 minut bylo hotovo

Coca-cola patří mezi nejoblíbenější nápoje vůbec. Pořádně vychlazená, lehce perlivá. Dokáže zahnat žízeň i dodat energii. V dětství nám ji rodiče většinou zakazovali, ale v dospělosti jsme si ji převážně oblíbili. Je totiž báječně sladkokyselá.

Ale napadlo vás, že ji můžete použít i jako čistidlo? Díky své kyselosti je totiž srovnatelná s čerstvou citronovou šťávou, octem nebo vínem. Takže ji můžete použít nejen k uhašení žízně, ale i jako nízkonákladový prostředek určený k úklidu domu.

Pomůže se skvrnami od oleje

Pomůže vám například vyčistit mastné skvrny od oleje. Jednoduše zamaštěné usazeniny přetřete houbičkou namočenou v Coca-cole, necháte pár minut působit a máte hotovo. Tímto způsobem vyčistíte nejen digestoř, ale i sporák, kuchyňskou linku nebo ledničku.

Vyčistí rez

Coca-cola vám pomůže vymýtit i skvrny od rzi a vodního kamene ze záchodové mísy. Opět stačí ji nalít do záchodu a nechat přes noc působit. Ráno jen spláchnete a štětkou keramiku pořádně vydrbete.

Rez Coca-cola dokáže odstranit i z dalších předmětů. Vaše šroubováky, hřebíky nebo třeba pilky namočte do Coly, nechte je v ní louhovat a pak vyjměte a pořádně vydrhněte. Budou opět jiskřit jako nové.

Pomůže od připálenin

Povedlo se vám připálit jídlo v hrnci nebo na pánvi? A odstranit napečeniny by pravděpodobně zabralo pár hodin a stálo vás kromě nervů i pár nehtů? Nalijte dovnitř trochu Coca-coly a vařte alespoň hodinu na mírném plameni. Poté už budete moct nádobí umýt běžným způsobem.

Colový nápoj krásně vyčistí i spáry mezi vašimi dlaždicemi nebo kachličkami. Stačí ho trochu nalít na postižené místo nebo na něj přiložit ručník v Cole namočený.

Foto: Shutterstock

Odstraní nalepený hmyz i starou barvu

Coca-cola vám pomůže vycídit od nalepeného hmyzu také čelní sklo nebo světla u auta. Odvápní i vaši rychlovarnou konvici, když ji v ní vyvaříte.

Potřebujete z kovových předmětů odstranit starou barvu? Opět namočte do Coly ručník, přiložte ho na nechtěnou barvu a ráno už ji jednoduše seškrábnete mýdlovou vodou.

Je tohle vůbec k pití?

Coca-cola si prostě poradí se spoustou nečistot a nechtěných nánosů. Jen je otázkou, jestli po tomto výčtu nezačnete žízeň raději zahánět sklenicí čisté vody.    

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments