Špatné návyky spolehlivě oslabí dnes tak důležitou imunitu. Rozpoznejte tělesné signály, že není v kondici

Problém snížené imunitní obrany těla je v dnešní době vážným a častým problémem, kterému čelí děti i dospělí. Mnoho pacientů se proto zajímá o to, jak vypadají hlavní příznaky oslabeného imunitního systému. Poznejte je včas a naučte se váš imunitní systém posílit. Díky tomu budete fit i bez doplňků stravy.

Co je to imunita

Imunitní systém je přirozenou bariérou, která chrání lidské tělo před různými infekcemi z vnějšího prostředí. Tento systém se skládá z mnoha složek, včetně lymfatických uzlin a cév, stejně tak i ze sleziny, kostní dřeně a brzlíku. Tyto orgány spolu úzce spolupracují a poskytují ochranu před toxiny a patogeny. Navíc díky imunitnímu systému je tělo uzdraveno po nemocech, operacích, úrazech a dalších.

Imunitní systém je také úzce spojen se žlázami s vnitřní sekrecí a může ovlivňovat hormonální hladiny. Proto je nesmírně důležité si všimnout včas příznaků oslabené imunity a přijmout vhodná opatření.

Oslabená imunita

Pokles imunitní obrany těla může být spojen s různými faktory z vnějšího i vnitřního prostředí. Snížení imunity může souviset s životním stylem. K takové poruše vede zejména podvýživa, hypervitaminóza, anémie, špatné návyky, jako je kouření či závislosti na alkoholu.

Kromě toho může být zhoršená funkce imunitního systému způsobena neurózou, nedostatkem spánku, emočním přetěžováním, nedostatkem nebo naopak nadbytkem fyzické námahy.

Příznaky

V první řadě stojí za zmínku zvýšená tendence k nachlazení, která se objevuje i ​​při sebemenším podchlazení. Pacienti s podobnou diagnózou si navíc stěžují na zvýšenou únavu, snížený výkon, neustálou ospalost, špatnou náladu, podrážděnost, apatii a depresivní stavy.

Snížení imunitní obrany samozřejmě ovlivňuje také stav pokožky, nehtů a vlasů. Ty se stávají slabými, suchými a křehkými. Pacienti si také všimnou tmavých kruhů nebo váčků pod očima. Rovněž se tvrdí, že lidé se sníženou imunitou jsou náchylnější k alergickým onemocněním.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments