Špinavá koupelna bude naprosto čistá za 10 minut. Uklízečka z hotelu ukázala, jak se to dělá

Přesto, že se úklidu bytu věnujete pravidelně, občas nastane situace, kdy je potřeba rychlý úklid. Například ve chvíli, kdy na poslední chvíli zjistíte, že dorazí hosté. Samozřejmostí je mít před návštěvou čisté WC a koupelnu. Jak na to, aby byl úklid koupelny rychlý a efektivní?

Důležitá je příprava

Ještě předtím, než se do úklidu pustíte, nachystejte si všechny prostředky tak, abyste je měli po ruce. Rukavice, úklidové prostředky, hadříky a další nezbytné věci. Případně si pusťte i hudbu, aby vám šla práce rychle od ruky.

Zaměřte se na vanu a umyvadlo

V první řadě věnujte pozornost vaně nebo sprchovému koutu a umyvadlo. Nasaďte si rukavice a naneste čistící prostředky na všechna exponovaná místa. Nezapomeňte ani na spáry. Tam, kde je nános špíny větší, trochu přitlačte. Nechte přípravek působit a mezitím se může postarat o toaletu.

Vyčistěte toaletu

Čištění toalety je velmi rychlé a snadné. Stačí nanést WC gel a nechat ho působit. Zvenku ji setřete koupelnovým čističem, který nanesete na papírovou utěrku.

Foto: Shutterstock

Nezapomeňte na zrcadla

Nastříkejte na zrcadla čistič. Pak ho setřete suchou papírovou utěrkou. Jde o nejrychlejší způsob, který vám zabere jen chvilku. Poté smyjte čistící prostředky ze sprchového koutu a umyvadla. Dočistěte, opláchněte a úklid je téměř u konce.

Podlahu až nakonec

Úklid je prakticky hotový. Nezapomeňte spláchnout WC gel, a pak se pusťte na vytření podlahy. Pokud vás hodně tlačí čas, podlahu „vytřete“ navlhčenými papírovými utěrkami. Vhodnější je najít si několik minut na důkladnější vytření.

Doplňte toaletní papír

Důležité jsou i drobnosti. Například kontrola toaletního papíru, pokud by chyběl, šlo by o velký přešlap. Pokud vám zbude chvilka, můžete ještě vyleštit kohoutky. Úklid koupelny může trvat jen chvíli, a návštěvu jistě neurazíte.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš
Tomáš
1 rok

Opět smazán komentář, ale lež v titulku neopravena. Ubohost tohoto dezinformačního humoristického webísku opět potvrzena 👎👎
Nahlášeno Google.