Správná chůze je na hubnutí ideální. Umíte chodit správně?

Chůze je pro člověka naprosto přirozený pohyb, kterému se učíme už jako malé děti a jakmile si tuhle dovednost osvojíme, už nikdy ji nezapomeneme. Kromě toho má ale pozitivní vliv na hubnutí a redukci hmotnosti. Pokud ale chcete hubnout, musíte se naučit chodit správně. Jinak se výsledků nedočkáte.

Proč chodit?

  • chůze je pro člověka nejpřirozenějším druhem pohybu
  • prospívá kardiovaskulárnímu systému
  • má pozitivní vliv na krevní tlak
  • ulevuje cévám
  • podporuje aktivaci svalových vláken
  • nezatěžuje klouby

Chcete hubnout? Choďte!

Pakliže nejste spokojeni se svou postavou a chcete zhubnout, začněte chodit. Ano, i chůzí se opravdu dá zhubnout, musíte na to ale jít správně. Pro hubnutí se doporučuje chodit s pomocí sportovních hůlek, protože při tomto typu chůze zapojujete daleko více svalů – kromě dolních končetin dostanete do pohybu i paže, stejně tak většinu vašich zádových svalů, zapojíte malý i velký prsní sval a překvapivě i svaly břicha.

Důležitá je správná tepovka

Tepovka neboli tepová frekvence je pro hubnutí důležitá, proto je potřeba, abyste si ji při chůzi pohlídali. Pohybovat byste se měli mezi 60 až 70 % vaší maximální tepové frekvence. Jak to poznáte? Je to taková tepovka, při které při pohybu budete schopni říci souvislou větu, ale zadýcháte se a pocítíte na sobě zátěž.

Vzorec pro spočítání tepové frekvence:
ŽENY: 230 – věk
MUŽI: 220 – věk
Z výsledného čísla si vypočítejte oněch 60-70 %.

Upravte stravu

Pokud chcete zhubnout, začněte chodit a zároveň se zamyslete nad svým jídelníčkem. Pro hubnutí postačí, když spálíte cca 190 kcal denně, což odpovídá asi půl hodince rychlejším tempem. Když k tom přidáte úpravu jídelníčku, pak vám hubnutí půjde ještě o něco rychleji. Chůzí se opravdu dá zhubnout, ale ne nadarmo se říká, že hubnutí je z 80 % o stravě a z 20 % o pohybu.

Tak na to myslete a směle do toho. Nezapomeňte vykročit pravou nohou!

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.