Stále více lidí nedává do pračky prášek, ale tabletu do myčky. Důvod je jednoduchý

Tableta do myčky nahradí drahé prostředky na údržbu pračky. Pračka se musí udržovat, jinak přestane prát anebo z ní prádlo bude cítit zatuchlinou. Dále můžeme tabletu využít během úklidu kuchyně nebo koupelny. Má dobrou odmašťující funkci, a proto dokáže účinně vyčistit i zašlou špínu.

Pračka

U pračky čistíme zásuvku na prací prostředek, buben pračky a silikonové těsnění. Tabletu hodíme jednoduše do bubnu a zapneme na nejteplejší program. Po vyčištění pračky otřeme hadříkem silikonové těsnění na okrajích bubnu.

Větší pozornost se musí věnovat i zásuvce. Tu můžeme zcela vysunout a ve kbelíku s jarem a houbičkou odstranit mastný povrch od předchozího používání. Znovu zandáme a máme-li tekutý prostředek do myčky, můžeme nalít menší množství do zásuvky a zapnout naprázdno. Skvěle nahradí odmašťující gel na čištění pračky, který má vlastně podobné složení. S množstvím, které lijeme do zásuvky, to nepřehánějme. Tím, jak prostředek začne pěnit, se může pračka ještě zaseknout a nahlásit chybu.

Přírodní alternativy

Pro podobný výsledek můžeme využít přírodní produkty, jako je jablečný ocet, kyselina citronová a jedlá soda. Z posledních dvou přísad se vyrábí přírodní tablety do myčky. Jablečným octem otíráme těsnění a všechny povrchy. Kyselinou citronovou čistíme buben pračky. Cca hrnek kys. citronové nasypeme a zapneme naprázdno. Nemáme-li kyselinu citronovou, nasypeme jedlou sodu do zásobníku na normální prací prášek.

Foto: Shutterstock

Tableta do myčky místo spreje

Tabletou do myčky můžeme nahradit jiné čisticí prostředky v kuchyni i koupelně. V kuchyni jí vyčistíme špinavou troubu nebo vydesinfikujeme například prkénko od masa. Rozemeleme jí s vodou na kašičku, naneseme na zašlá místa v troubě a necháme působit cca deset minut před tím, než začneme čistit. V koupelně jí odstraníme vodní kámen na umyvadle a ve sprše.

Nemusíme vždy utrácet za hromady speciálních mycích prostředků. Stačí si poradit jedním univerzálním a vyčistit jím více komodit v našem bytě.

Foto: Shutterstock, zdroj: Youtube

Autor: Martina Hokszová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments