Staré prostěradlo nesmíte vyhodit. Dá se využít skvostným způsobem, který by vás nikdy nenapadl

Staré prostěradlo je kus látky, který má stále svůj potenciál, i když už neslouží svému původnímu účelu. Existuje mnoho různých věcí, které lze s takovým prostěradlem udělat. Níže naleznete několik nápadů, jak staré prostěradlo znovu využít.

Hračka pro mazlíčka

Vaše staré prostěradlo může poskytnout hodiny zábavy pro vašeho čtyřnohého přítele. Vytvořte jednoduchou hračku pro psa tím, že z prostěradla vystříhnete několik proužků látky. Tyto proužky můžete splést dohromady, aby vytvořily dlouhou hračku na táhlo, nebo je můžete svázat kolem tenisového míčku a vytvořit tak zábavnou hračku na házení.

Domácí dekorace

Proměňte své staré prostěradlo ve vlastní domácí dekoraci. Můžete ho rozstříhat a vytvořit z něj nádherné patchworkové přehozy nebo polštáře. Také můžete využít barevného prostěradla k vytvoření závěsů, které dodají vašemu domovu osobitý charakter.

Praktické použití

Staré prostěradlo může posloužit i jako utilitární nástroj. Může se stát ochranným přehozem při malování místností, kdy chrání nábytek a podlahu před barvou. Také ho můžete rozstříhat na menší kusy a používat jako hadříky na utírání.

Foto: Shutterstock

Houpací síť

Zkuste z prostěradla vytvořit houpací síť. Jednoduše svážete kratší strany prostěradla silným provazem nebo lanem a připevníte je k stromům nebo pevným konstrukcím. Takto připravená houpací síť vám poskytne příjemné místo k odpočinku v teplých letních dnech.

Nahřívací polštářek

Pokud trpíte bolestmi svalů nebo kloubů, můžete z prostěradla vytvořit nahřívací polštářek. Stačí ho vystříhat do požadovaného tvaru, ušít a naplnit nevařenou rýží, lněným semínkem nebo třešňovými peckami. Přidejte pár kapek esenciálního oleje pro relaxační efekt.

Hodí se i na zahradu

Staré prostěradlo může sloužit jako dokonalý doplněk i ve vaší zahradě nebo na balkóně. Můžete ho použít jako provizorní stínění proti slunci nebo jako ochranu rostlin před ptáky a hmyzem. Také se hodí jako podklad pod piknik nebo jako praktická deka na trávník, kde můžete relaxovat s knihou. A pokud jste zahrádkáři, prostěradlo vám může usnadnit sběr ovoce, když ho rozprostřete pod stromem a necháte plody spadnout přímo na něj.

Foto: Shutterstock, zdroje: The Spruce, Frugal and thriving

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments