Nový obchodní řetězec v Česku. 99 % jsou české potraviny za nízké ceny. Tak a je to tady, Lidl a Kaufland mají problém

Dlouhou dobu tuzemští zákazníci toužili po obchodním řetězci, který by se postavil coby konkurence zavedeným značkám, mezi které patří velcí zahraniční hráči jako Lidl, Tesco nebo Kaufland. Český trh je specifický tím, že tu působí právě pouze pobočky zahraničních, zejména potom německých, řetězců.

Velké řetězce mají problém

Nějakou dobu to nikomu příliš nevadilo, avšak nejprve se do těchto společností začalo obouvat ministerstvo zemědělství za to, že prodávají příliš málo českého zboží. To ještě veřejnost příliš nereflektovala a spíše reagovala na nejrůznější slevové akce, kterých jsou tyto obchody plné. Jak se ale později ukázalo, akce jsou pouhým trikem na českého zákazníka.

Následně už se ale mnozí pozastavovali nad tím, proč k nám proudí nekvalitní polské či jiné potraviny. A korunu tomu řetězce nasadily loni, když nesmyslně zvedly ceny, a to nad rámec jakéhokoliv rozumného zdražení na základě vstupů. K tomu se přidali ještě zemědělci, kteří si stěžují, že řetězce od nich neodebírají, a když už ano, tak pouze za ty nejnižší ceny. Posledním škraloupem Tesca, Penny a spol. potom byl prodej ukrajinského kuřecího masa se salmonelou, a to ve velkém stylu.

Konečně je tu ale alternativa. Kromě toho, že si sami zemědělci otevírají jeden obchod za druhým, je tu také oprášená síť obchodů, která sice funguje už nějaký ten pátek, ale teď do toho začala šlapat ve velkém. Rychle expanduje, už má více než 150 poboček a skupuje svou konkurenci. Nejde o nic jiného než obchody Flop Top.

Foto: Shutterstock

Všechno zboží české

Ty se nacházejí především na vesnicích a v menších městech, ale už vstupují i do těch větších. Například v Jindřichově Hradci otevřel řetězec opravdu moderní prodejnu, která je otevřená nonstop a můžete si tu tedy nakoupit i v noci.

Velkou výhodou tohoto řetězce je potom skutečnost, že z celých 99 % sází na české potraviny. A nejen to, snaží se prodávat i ty lokální. Pokud je tedy v místě, kde se obchod nachází, nějaká specialita, potom ji zde najdete. Jde například o různé lahůdky nebo cukrárenské výrobky, jako jsou trubičky.

Čtěte také: Náhle zkrachoval oblíbený obchodní řetězec, stovky obchodů s potravinami v čudu

Obchodní řetězec Flop Top má do budoucna velké plány a mezi řádky lze vidět, že by se rád postavil po bok těch nejvýznamnějších hráčů a byl jim tvrdou konkurencí. Přesně to zdejší zákazník potřebuje.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jarmila
Jarmila
5 měsíců

Flop Top u nás je a vůbec není levný.

Míla
Míla
5 měsíců
Reply to  Jarmila

Ano máte pravdu Flop, Top sice u nás není ale sleduju letáky a není to žádná hitparáda ty druhé obchody neohrozí !