Stárnutí pod kontrolou – nejezte tyto potraviny a zpomalíte čas

Stárnutí je nezvratný jev, který nemine nikoho z nás. Nemilosrdný zub času se jednoho dne podepíše na každém, ať chceme nebo ne. Je sice pravda, že stárnutí pleti je z určité míry ovlivněno i geneticky, nicméně ani tak není zaručeno, že vás vaše léta jednou doženou. Chcete zpomalit čas a pokusit se působení času trochu omezit? V tom případě ze svého jídelníčku vyřaďte následující potraviny!

Potraviny, které urychlují stárnutí

Pokud i vy patříte k lidem, kteří se děsí okamžiku, kdy se jim při pohledu do zrcadla nabídne odraz plný vrásek a viditelného zestárnutí pokožky, pak jsou následující řádky určené právě vám. Prozradíme vám v nich, jaké potraviny mají negativní dopad na předčasné zestárnutí pokožky a vznik nežádoucích vrásek.

Cukr

Asi nikoho nepřekvapí, že na náš seznam škodlivých potravin zařadíme cukr, kterému se často přezdívá bílé zlo. Cukr je jednou z příčin vzniku akné, podporuje také tvorbu toxických látek a ty jsou známé tím, že poškozují kolagen – a kolagen je potřebný pro pevnou a pružnou pokožku, to ví přece každý.

Margarín

Možná jste se v zájmu svého zdraví vzdali másla a mysleli si, že když jej nahradíte margarínem, uděláte pro sebe to nejlepší. Jenže opak je v tomto případě pravdou. Měli byste vědět, že margaríny a další náhražky másla, jsou ve většině případů vyráběny z částečně hydrogenovaných olejů – mezi ně můžeme zařadit třeba trans tuky, které jsou známé tím, že je díky nim pokožka citlivější na ultrafialové záření, jež poškozuje elastin a kolagen.

Smažená jídla

Smažené pokrmy nejsou nic dobrého nejen pro štíhlou linii, ale ani pro krásu. Pokud se potraviny připravují v oleji při vysokých teplotách, dochází u nich k uvolňování volných radikálů, které způsobují buněčné poškození kůže a zároveň oslabují pružnost pokožky. A to není zrovna žádoucí stav, pokud nechcete zestárnout dříve, nežli je potřeba, co myslíte?

Kofein

Na náš seznam potravin, které mohou způsobit předčasné stárnutí pokožky, musíme zařadit i kofein. Bez toho si sice většina lidí neumí představit jediný den, bohužel i kofein ale negativně ovlivňuje zdraví – konkrétně mluvíme o negativním dopadu na kvalitu spánku. A když se špatně vyspíte, bude vaše pokožka stárnout rychleji.

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments