Starou nefunkční žárovku by vyhazoval jen hlupák. Má fantastické využití, o kterém se moc neví

Co se starou nefunkční žárovkou? Samozřejmě se nabízí první možnost, a to je vyhodit ji. Pokud se jedná o klasickou, reflektorovou nebo halogenovou žárovku, tu můžete šoupnout do směsného odpadu, nedá se totiž smysluplně recyklovat. U LED žárovek a zářivek je situace jiná. Ty jsou určené k recyklaci, a proto je třeba je odevzdat do sběrných míst, ať už jde o sběrný dvůr nebo speciální sběrná místa v obchodech s elektronikou. Co když ale máte duši umělce a kutila a žárovky vyhodit nechcete? Pak jste tu správně. Dají se využít přímo královsky.

Malé terárium

Není nad přírodu ve vlastní domácnosti. Velmi stylovou dekoraci vytvoříte tak, že do vnitřku žárovky naskládáte mech, drobné kamínky, případně další malé přírodniny a vše stylově naaranžujete. Pokud se bojíte rozbití nebo nechcete zabírat místo, můžete takových přírodních žárovek udělat více a zavěsit je na vlasce jako vkusnou a neotřelou dekoraci.

Žárovka s modelem lodi

Pamatujete na miniaturní modely lodí ve skleněných láhvích? Z žárovky se dá vytvořit něco podobného. Dovnitř můžete nasypat třeba drobné modré kamínky jako moře a pak na ně „posadit“ malou lodičku, kterou seženete v obchodě s dekoracemi nebo v hračkářství. Pak žárovku vystavíte v interiéru, třeba na psacím stole, a sklidíte uznalý údiv.

Stylová váza

Když žárovku „vykucháte“ a navíc ještě připevníte ke kovovému či dřevěnému stojanu, vyrobíte unikátní vázu, za kterou by se nemusel stydět ani kdejaký luxusní podnik. Překvapte svou ženu, matku či babičku.

Foto: Shutterstock

Narozeninový obnos v žárovce místo v obálce

Skvělý nápad je také hotovost, kterou někomu chcete darovat, místo do obálky vložit do žárovky, ať už jde o mince nebo srolované bankovky. Na žárovku pak připevněte lístek s trefným popiskem: „Pro zářné zítřky“.

Další nápady

Se starými žárovkami se dá podniknout kdeco. Můžete je s vašimi teenagery natřít a rozvěsit v pokoji, na chodbě či terase, co na tom že nesvítí. Dají se z nich také vyrobit nevšední ozdoby na stromeček, speciální lampy či s trochou práce a pomůcek i oblíbená sněžítka. Fantazii se meze nekladou a nápadů je plný internet. Tak se vyhecujte a zkuste něco vyrobit, zima ještě bude dlouhá.

Foto: Shutterstock, zdroj: makeusof.com

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments