Stát rozdá Čechům svetry, aby zvládli zimu. Důchodci dostanou speciálně výhřevné

Situace je z hlediska cen a dostupnosti elektřiny a plynu doslova utržená ze řetězu. Zcela vážně hrozí, že se na podzim a v zimě bude muset omezovat topení a v krajním případě ho bude nutné zcela vypnout.

Konečně schváleno

Český stát už ale naštěstí připravil takové opatření, aby to občané zvládli v maximálním komfortu. Aby zamezili jejich nutkání pustit si topení na více než 18 stupňů, rozhodli se představitelé pro zcela mimořádný krok, o kterém rokovali dlouhé měsíce. Teď se na něm konečně shodli.

Každý český občan tak obdrží od státu jeden svetr, aby mohl vyztužit svůj šatník a v případě potřeby se přiobléci. Zaznívaly i návrhy, zda občanům nedat rovnou svetry dva, co kdyby totiž byla zima opravdu tuhá. Ovšem rozpočet je prý napjatý, a tak prošel pouze jeden pro každého.

Nakonec se ale podařilo alespoň prosadit to, aby důchodci, kteří mohou být přeci jen více zimomřiví a mají hlouběji do kapsy, dostali svetr se speciální vložkou. Takový kousek bude skutečně velmi výhřevný. Lidé by o své svetry měli žádat prostřednictvím formuláře na webu ministerstva sociálních věcí.

Foto: Shutterstock

Jakou budou mít svetry barvu

Ministři teď vypíší výběrové řízení ve zrychleném režimu, takže na přílišné zvažování toho, která nabídka je nejlepší, nebude mnoho času. Podle jejich vyjádření budeme rádi, když se to stihne do konce roku. Očekává se také velká debata o tom, jakou mají mít svetry barvu. Zatím nepanuje shoda na tom, zda budou červené nebo modré.

Zástupci státu každopádně občany ujistili, že pro ně dělají maximum a nikoho nenechají padnout.

Tento text je pouhou satirou reagující na současné události a neměl by být brán vážně.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Margareta Jantošová
Margareta Jantošová
1 rok

Já chci modrý! 🥶

Zvoník
Zvoník
1 rok

Jak na závěr upozorňujete, že ,,tento text je satirou”, tak já věřím, že satirou není! – Je to holý fakt a budeme na 100% mrznout doma. Já mám třeba kamínka tzv. bubínek, ale nemám kam zavést komínek na kouř. Leda ho prostrčit oknem. Ale co řeknou sousedi v moderním činžáku? PORAĎTE!

Vlapu
Vlapu
1 rok

Já se stěhuji do JAR.

Ondřej
Ondřej
1 rok

Přes zimu netopim a žiju , zbytečný strachy , tak nebude plyn , je elektřina

Josefina
Josefina
1 rok
Reply to  Ondřej

..a z čeho se ta elektřina vyrábí??Víte,že ČEZ vlastní dvě elektrárny na plyn??A doufám,že uznáte,že v zimě solárni elektrárny moc nefungují.Minoritni akcionáři ČEZu dostávají dividendy z našich elektráren za oceán a v žádném případě se svých bezpracných zisku nemíní vzdát!!Kdopak vymýšlel,aby strategické podniky vlastnili cizáci???Proto také Fialova vláda nemůže odkoupit zbytek ČEZu,musí poslouchat svého Velkého bratra za oceánem…on vlastně brouk Pytlík Fiala má své občany na háku,on kope za bohaté a ne za nevolníky v Česku…

Toscana
Toscana
1 rok
Reply to  Josefina

To zas sdělil velký vědec vokamůra? Jednou je to eleltřina za 40hal., pak zase ČEZ vlastní kdosi za oceánem. Kdo? ČR má většinový podíl. Aspoň se naučí šetřit.